Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kalendář Pirelli 2017 ukazuje herečky bez make-upu i retuše

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Pirelli

Na světě snad neexistuje známější kalendář. Proto je vydání toho od výrobce pneumatik Pirelli každoročně velmi očekávané a sledované. Edice na příští rok se setkala s velkým pozitivním ohlasem, zobrazuje totiž slavné ženy takové, jaké doopravdy jsou, bez zásahu líčidel i Photoshopu.

Pirelli ve svém kalendáři dlouhá léta zobrazoval přední světové modelky, a to zpravidla spoře oděné. Krok jiným směrem udělal před rokem. Fotografie pro rok 2016 pořídila Annie Leibovitz a velmi civilním způsobem na nich vyjádřila vnitřní sílu žen. Duše tak tentokrát dostala přednost před tělem.

Neméně silná myšlenka provází kalendář i letos, kdy navazuje na předchozí rok a nese název Emociální. Záměrem bylo neukazovat těla, ale citlivost a emoce. Ústřední aktérky, jimiž byly tentokrát hollywoodské herečky, odložily pro focení dokonalé nalíčení, a ukazují tak světu své opravdové já.

„V době, kdy jsou ženy nejen v médiích prezentovány jako vzor dokonalosti a mládí, jsem považoval za důležité ukázat, že existuje i jiná krása, víc opravdová, skutečná a nezmanipulovaná. Krása, která vyjadřuje individualitu a odvahu být sám sebou,“ uvedl autor fotografií Peter Lindbergh. Mezi čtrnácti vybranými herečkami figuruje například Helen Mirren, Uma Thurman, Kate Winslet, Nicole Kidman nebo Robin Wright. Skupinu hereček doplnila politoložka Anastasia Ignatová.

Související články

Inspirace

Skutečná Americká krása: fotografka nafotila ženy všech tvarů

Inspirace

Nový trend líčení poloviny obličeje odhaluje skutečnou krásu žen

Inspirace

Finský fotograf pořizuje famózní záběry z volné přírody

Inspirace

Srbský fotograf zachycuje krásu měst v kapkách vody

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Nová zbraň proti covidu. Lék pro astmatiky může pomoci v prvních dnech ochoření

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.