Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jsme připraveni pomáhat: Sbírka na pomoc Ukrajině vypsaná organizací ADRA

Foto: Se souhlasem organizace ADRA

Organizace ADRA Česká republika vypisuje veřejnou sbírku SOS ADRA – Pomoc Ukrajině. S poskytováním humanitární pomoci ve válkou zasažených oblastech má dlouholeté zkušenosti, pomáhala v zemích bývalé Jugoslávie, v Čečensku i Sýrii. Nyní je ADRA připravena pomáhat na Ukrajině. Vyjádřeme společně naši solidaritu a podporu ukrajinským obyvatelům formou finanční pomoci.

„Jsme v kontaktu s naší partnerskou organizací ADRA Ukrajina a monitorujeme potřeby místních obyvatel. Finanční dary budou použity na pomoc lidem zasaženým konfliktem, a to konkrétně na distribuci poukazů, za které si obyvatelé postižených oblastí budou moci koupit základní potraviny, hygienické potřeby aj. Myslíme na lidi, kteří nyní prožívají těžké chvilky ve strachu a napětí,“ říká ředitel organizace ADRA Radomír Špinka.

Na veřejnou sbírku je možné přispívat prostřednictvím portálu Darujme.cz – darujme.cz/SOSADRA nebo přímo na číslo účtu číslo účtu 66888866/0300, variabilní symbol 500. Případně také na webu znesnaze21.cz.

K projektu se připojil i Nadační fond pomoci, který rovněž vybírá peníze pro pomoc lidem na Ukrajině. Vybrané finanční prostředky budou společně s ADRA Ukrajina distribuovat mezi potřebné.

Česká ADRA na Ukrajině pomáhá již od roku 2014. Soustředila se například na pomoc lidem, kteří přišli o domov, sociálně znevýhodněným dětem či na podporu místních neziskových organizací. Zatím poslední projekt byl zaměřen na zlepšení podmínek lékařské péče a ochrany v regionech nejhůře zasažených pandemií COVID-19. Přehled všech předchozích projektů na Ukrajině najdete zde.

Zdroj: Tisková zpráva organizace ADRA

Související články

Zaručeně zlepší den

Covid lze porazit ve střevech. Nová probiotika urychlí léčbu

Vzácné bílé slůně se vykutálelo na svět v Barmě. Symbolizuje štěstí a prosperitu

Lidé opouští města. Home office umožňuje práci na dálku

Pošlete přátelům nečekanou zprávu nebo vzkaz. Zlepší jim to den, říká studie

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…