Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jsme připraveni pomáhat: Sbírka na pomoc Ukrajině vypsaná organizací ADRA

Foto: Se souhlasem organizace ADRA

Organizace ADRA Česká republika vypisuje veřejnou sbírku SOS ADRA – Pomoc Ukrajině. S poskytováním humanitární pomoci ve válkou zasažených oblastech má dlouholeté zkušenosti, pomáhala v zemích bývalé Jugoslávie, v Čečensku i Sýrii. Nyní je ADRA připravena pomáhat na Ukrajině. Vyjádřeme společně naši solidaritu a podporu ukrajinským obyvatelům formou finanční pomoci.

„Jsme v kontaktu s naší partnerskou organizací ADRA Ukrajina a monitorujeme potřeby místních obyvatel. Finanční dary budou použity na pomoc lidem zasaženým konfliktem, a to konkrétně na distribuci poukazů, za které si obyvatelé postižených oblastí budou moci koupit základní potraviny, hygienické potřeby aj. Myslíme na lidi, kteří nyní prožívají těžké chvilky ve strachu a napětí,“ říká ředitel organizace ADRA Radomír Špinka.

Na veřejnou sbírku je možné přispívat prostřednictvím portálu Darujme.cz – darujme.cz/SOSADRA nebo přímo na číslo účtu číslo účtu 66888866/0300, variabilní symbol 500. Případně také na webu znesnaze21.cz.

K projektu se připojil i Nadační fond pomoci, který rovněž vybírá peníze pro pomoc lidem na Ukrajině. Vybrané finanční prostředky budou společně s ADRA Ukrajina distribuovat mezi potřebné.

Česká ADRA na Ukrajině pomáhá již od roku 2014. Soustředila se například na pomoc lidem, kteří přišli o domov, sociálně znevýhodněným dětem či na podporu místních neziskových organizací. Zatím poslední projekt byl zaměřen na zlepšení podmínek lékařské péče a ochrany v regionech nejhůře zasažených pandemií COVID-19. Přehled všech předchozích projektů na Ukrajině najdete zde.

Zdroj: Tisková zpráva organizace ADRA

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak přispět turistikou na dobrou věc? Stačí zdolat 32 vrcholů

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Mandle urychlují regeneraci po namáhavém cvičení

Korejština dobývá svět. Podmaní si i Česko?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…