Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jihomoravané vybrali přes 800 tisíc korun na podporu hospiců

Diecézní charita Brno

Dobrý skutek, který vám doslova osladí život. Tak by se dal jednoduše vystihnout projekt Diecézní charity Brno s názvem Koláč pro hospic. Letošní již sedmnáctý ročník sbírky, kde lidé výměnou za příspěvek dostávají sladké koláče, se odehrál na Moravě ve středu 3. října. Přinesl s sebou rekordní vybranou částku – přes 820 tisíc korun.

„Výtěžek veřejné sbírky využijeme na provoz a vybavení našich hospiců. Prostředky pomohou zajistit provoz zejména mobilních služeb, které jsme založili již ve všech oblastech brněnské diecéze. Jsme velice rádi, že se letošní ročník setkal s tak velkou přízní veřejnosti,“ řekl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Kromě Brna mohli lidé přispět třeba v Jihlavě, Třebíči, Břeclavi nebo i v Rajhradu. Právě poslední jmenovaný má na vybrané částce největší podíl. Rajhradu se podařilo vybrat celých 226 900 korun. Úplnou novinkou byla letos možnost přispět skrz bezkontaktní terminál, čehož lidé využili a věnovali tak přes 34 tisíc korun.

Kromě veřejných míst mohli přispět Moravané taky ve firmách. Do projektu se zapojilo třeba brněnské studio České televize nebo společnosti Kiwi a Hartmann. „Dárcům i partnerům, kteří s námi navázali spolupráci, srdečně děkujeme. Zájem lidí o sbírku vnímáme jako další z mnoha důkazů toho, že potřeba péče o nemocné a umírající pacienty stále narůstá,“ dodal Haičman.

Související články

Zaručeně zlepší den

Velryba je hrdá na svého potomka. Pochlubila se jím turistům

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Britové touží po nezávislosti. Větrné elektrárny tam loni vyrobily nejvíc energie v historii

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…