Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jihočeští prvňáčci dostanou první školní den kufřík se školními potřebami

Představení kufříku na tiskové konferenci. Zdroj: Jihočeský kraj

Všech 7 337 prvňáčků, kteří nastoupí v Jihočeském kraji do základních škol, dostane kufřík, který kromě školních pomůcek obsahuje bezpečnostní prvky pro zajištění větší ochrany dětí při jejich cestě do školy a ze školy. Akce se koná v rámci projektu „Jezděte bezpečně! 2015 – Hurá do školy!“, jejíž organizátoři upozorňují na návrat školáků z prázdnin a vybízí k vyšší opatrnosti.

Kufříky pro letošní prvňáčky obsahují například svačinový box, rozvrh hodin, pravítko, reflexní pásky na ruku, omalovánky, poznámkový blok, pexeso nebo pastelky. Tvůrci kufříku nezapomněli na volný čas dětí a přibalili tak i volné vstupenky to českobudějovického hopsária, ZOO Ohrada, Muzea čokolády či Lyžařského areálu Monínec. Kufříky pro prvňáčky stály asi 700 tisíc korun a na jejich financování se z největší části podílel Jihočeský kraj a skupina ČEZ.

Letošní projekt navazuje na loňský nazvaný „Bezpečně do školy i do přírody“. „Kufříky měly velký ohlas, takže jsme se rozhodli pokračovat i v letošním roce. Rozšířil se jejich obsah a hlavně ve spolupráci s Policií ČR a Hitrádiem Faktor vznikla osvětová bezpečnostní kampaň, v rámci níž budou mimo jiné v průběhu září posluchači hlasovat v anketě o nejnebezpečnější místo v regionu,“ doplnil hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Související články

Společnost

Díky svítící cyklistické bundě se stanete nepřehlédnutelnými

Byznys

V budoucnu nás auta budou varovat před kolizí

Byznys

Cestování vlakem bude bezpečnější. Dráhy ženám slibují vlastní kupé.

Z domova

V lednu bylo na našich silnicích nejbezpečněji za posledních 25 let

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.