Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ježíšek míří ke každému. Spolu vyčarujeme kouzelné Vánoce

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Bohatého Ježíška si zaslouží všechny děti, ale i dospělí. V Česku funguje hned několik projektů, které pomáhají splnit přání i těm, kteří pocházejí ze sociálně slabého zázemí nebo dětských domovů. Kdy jindy plnit sny než na Vánoce?

Vánoční balíčky na Ukrajinu

Charita pořádá již potřinácté projekt Vánoční balíček. Pro tento rok vybrala 388 ukrajinských dětí, kterým mohou dárci z celé republiky splnit přání posláním vánočního dárku. V seznamu si konkrétní dítě s jeho přáním mohou zájemci vybrat do 24. listopadu. „Letos je do našeho třináctého ročníku projektu zařazeno 388 dětí z pěti ukrajinských měst – Lopatyn, Bortnyky, Berežany, Kolomyja a Ternopil. Děti, které jsou každoročně obdarovávány, jsou buďto ze sociálně slabých rodin, z dětských domovů nebo jsou jinak znevýhodněné,“ uvedla koordinátorka projektu Kateřina Biolková.

Dárci si mohou vybrat, které dítě obdarují, na webových stránkách projektu. Volit mohou například podle pohlaví, věku či města. Balíček pro dítě by měl obsahovat pouze nové věci, jejich hodnotu Charita letos zvýšila na 1 200 až 2 000 korun.

Ilustrační foto: Depositphotos

Strom splněných přání

Strom splněných přání umožňuje lidem koupit vánoční dárek dítěti či mladému člověku žijícímu v dětském domově bez možnosti vyrůstat a trávit Vánoce ve své rodině. Přání dětí budou letos představena veřejnosti ve čtvrtek 11. listopadu v 9 hodin. Možnost zakoupit dárek skončí v neděli 12. prosince o půlnoci nebo zakoupením posledního dárku ze seznamu. Každé přání má svoji ikonu v podobě fotografie dárku. Je u něj také uvedeno křestní jméno a věk dítěte, přání, jeho cena a vzkaz dítěte Ježíškovi. 

Krabice od bot

Sbírka organizovaná sdružením Diakonie začíná v pondělí 22. listopadu. Zapojit se může každý, stačí vybrat dárek, zabalit ho do krabice od bot a na víko napsat věk a pohlaví obdarovávaného. Může jít jak o dítě, tak dospělého. Následně už stačí balíček doručit na jedno ze sběrných míst. Ta jsou rozmístěna po celé republice. Zároveň je možné poslat krabici online, což znamená přispět vybranou částkou na účet. Organizace za ni pak dárek koupí a připraví.

Zdroj: Charita, Krabice od bot, Dejme dětem šanci

Související články

Zaručeně zlepší den

Česku se navýšil počet evropských patentů, za minulý rok šlo o více než 240 přihlášek

Zlepšete své vůdčí schopností: Odkryjte potenciál strategického řízení

Procento žen v politice se stále zvyšuje, v Česku ale zatím podíl vyvážený není

Chcete šťastnější vztah? Mluvte se svým partnerem jako se psem

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…