Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zámecká vánoční hra pomůže zabavit děti a rodiny v období, kdy je o volnočasové aktivity nouze

Zdroj fotografie: Zámek Slavkov

Jak zahnat nudu? Zámek ve Slavkově u Brna láká na originální pátrací hru. Výměnou za heslo, které účastníci získají na 13 stanovištích, je v tamním informačním centru čeká sladká odměna. Aktivita zpestří zimní prázdniny, které mohou obzvlášť letos zavánět stereotypem.

Vánoční hru s názvem Hvězdička Janička si mohou zájemci zahrát každý den v otevírací době zámeckého parku, a to až do 4. ledna. Děti přitom pomáhají hvězdičce Janičce, která spadla z nebe a hledá cestu domů. K úspěšnému dokončení je potřeba odhalit jméno toho, kdo hvězdě pomůže vrátit se na oblohu.

Pomůžete hvězdičce Janičce vrátit se na nebe?

V parku je trvale k dispozici také oblíbená hra s antickými sochami. Cílem je nabídnout rodinám s dětmi vyžití v přírodě, a to zejména v době, kdy jsou kvůli protiepidemickým opatřením zavřená volnočasová centra. „Hry instalujeme do parku od září, kdy začala pomalu hrozit další karanténa. Chtěli jsme rodinám s dětmi nabídnout alespoň nějaké vyžití v přírodě,“ uvedla pro České noviny mluvčí zámku Eva Kellnerová.

Hravé stezky mají pokaždé jiné téma. „Někdy jsou to večerníčky, jindy stromoví skřítci, poznávání stromů, souhvězdí, hledání malovaných kamínků a podobně,“ vyjmenovala zámecká mluvčí. K nejoblíbenějším podle ní patřila Mikulášská stezka, na které se děti potkaly s Mikulášem, čerty a anděly. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.