Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zámecká vánoční hra pomůže zabavit děti a rodiny v období, kdy je o volnočasové aktivity nouze

Zdroj fotografie: Zámek Slavkov

Jak zahnat nudu? Zámek ve Slavkově u Brna láká na originální pátrací hru. Výměnou za heslo, které účastníci získají na 13 stanovištích, je v tamním informačním centru čeká sladká odměna. Aktivita zpestří zimní prázdniny, které mohou obzvlášť letos zavánět stereotypem.

Vánoční hru s názvem Hvězdička Janička si mohou zájemci zahrát každý den v otevírací době zámeckého parku, a to až do 4. ledna. Děti přitom pomáhají hvězdičce Janičce, která spadla z nebe a hledá cestu domů. K úspěšnému dokončení je potřeba odhalit jméno toho, kdo hvězdě pomůže vrátit se na oblohu.

Pomůžete hvězdičce Janičce vrátit se na nebe?

V parku je trvale k dispozici také oblíbená hra s antickými sochami. Cílem je nabídnout rodinám s dětmi vyžití v přírodě, a to zejména v době, kdy jsou kvůli protiepidemickým opatřením zavřená volnočasová centra. „Hry instalujeme do parku od září, kdy začala pomalu hrozit další karanténa. Chtěli jsme rodinám s dětmi nabídnout alespoň nějaké vyžití v přírodě,“ uvedla pro České noviny mluvčí zámku Eva Kellnerová.

Hravé stezky mají pokaždé jiné téma. „Někdy jsou to večerníčky, jindy stromoví skřítci, poznávání stromů, souhvězdí, hledání malovaných kamínků a podobně,“ vyjmenovala zámecká mluvčí. K nejoblíbenějším podle ní patřila Mikulášská stezka, na které se děti potkaly s Mikulášem, čerty a anděly. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi míří až ke hvězdám. Mají na oběžné dráze další malou družici

Loono radí, jaké preventivní prohlídky letos podstoupit

Nový Špaček pro mladou generaci? Libor Neuwirth zpřístupňuje taje etikety pro každého

Další Suchej únor se blíží. Budete držet měsíc bez alkoholu?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…