Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jeden z nejnavštěvovanějších parků světa najdete v Česku. Který to je?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Krkonoším dominuje nejvyšší hora České republiky Sněžka a krásné lesy. Každoročně se do nich vydávají statisíce Čechů za odpočinkem a relaxem. Lákají však i zahraniční turisty. Ročně se v nich otočí 13 milionů návštěvníků. Toto skóre řadí Krkonoše do pětice nejnavštěvovanějších národních parků na světě. Informovaly o tom České noviny.

Mezi nejnavštěvovanější lokality v Krkonoších patří vrchol Sněžky, okolí Labské boudy a Pramen Labe, Památník obětem hor či Úpské rašeliniště. Návštěvnost tohoto národního parku přitom roste zejména v posledních deseti letech. Správa Krkonošského národního parku k jejímu monitoringu především v hřebenových oblastech používá automatické sčítače. Sledování pohybu pěších turistů vykonává pomocí pyroelektrických senzorů, tedy technologie založené na záznamu skokové změny teploty, kterou vyvolá průchod návštěvníka. 

Krkonošský národní park se i s ochranným pásmem rozkládá na 55 tisících hektarech na území okresů Trutnov, Semily a Jablonec nad Nisou. Společně s polským národním parkem tvoří největší chráněnou přírodní oblast ve střední Evropě.

Zdroj: České noviny, Správa Krkonošského národního parku

Související články

Zaručeně zlepší den

Sochy ohrožených zvířat z písku potěší návštěvníky Pusteven

Hned dvě závodnice přepsaly historii, když zvládly Ironmana pod 8 hodin

Možná konečně víme, proč ženy cítí chlad intenzivněji než muži

Mohou se z robotů stát lidé? Živá kůže je přibližuje člověku

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…