Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jeden z nejnavštěvovanějších parků světa najdete v Česku. Který to je?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Krkonoším dominuje nejvyšší hora České republiky Sněžka a krásné lesy. Každoročně se do nich vydávají statisíce Čechů za odpočinkem a relaxem. Lákají však i zahraniční turisty. Ročně se v nich otočí 13 milionů návštěvníků. Toto skóre řadí Krkonoše do pětice nejnavštěvovanějších národních parků na světě. Informovaly o tom České noviny.

Mezi nejnavštěvovanější lokality v Krkonoších patří vrchol Sněžky, okolí Labské boudy a Pramen Labe, Památník obětem hor či Úpské rašeliniště. Návštěvnost tohoto národního parku přitom roste zejména v posledních deseti letech. Správa Krkonošského národního parku k jejímu monitoringu především v hřebenových oblastech používá automatické sčítače. Sledování pohybu pěších turistů vykonává pomocí pyroelektrických senzorů, tedy technologie založené na záznamu skokové změny teploty, kterou vyvolá průchod návštěvníka. 

Krkonošský národní park se i s ochranným pásmem rozkládá na 55 tisících hektarech na území okresů Trutnov, Semily a Jablonec nad Nisou. Společně s polským národním parkem tvoří největší chráněnou přírodní oblast ve střední Evropě.

Zdroj: České noviny, Správa Krkonošského národního parku

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…