Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Je v Praze opravdu blaze? Spokojenost obyvatel prozradí pocitová mapa

Ilustrační foto: Pixabay

Kde zlepšit dopravní situaci? A na kterých místech se Pražané necítí bezpečně? V kampani Pocitová mapa Zdravá Praha 2021 nyní pražští zastupitelé mapují spokojenost lidí s různými aspekty života v konkrétních lokalitách české metropole. Zájemci se mohou vyjádřit na webu pocitovemapy.cz/praha, a to až do konce září, kdy město anketu uzavře.

Sdělit svůj názor mohou v pocitové mapě všichni, kteří v Praze žijí, pracují či jinak tráví čas. V nabídce si vyberou jednu nebo více městských částí, ve kterých se nejčastěji vyskytují, a následně odpoví na dané otázky. „Práce s mapou je intuitivní. Občané jednoduše ‚špendlíkem‘ označí místo, na které je příslušný dotaz směrován, například zde rádi tráví volný čas, necítí se bezpečně, je zde zanedbané místo a podobně,“ vysvětlil pražský zastupitel Adam Zábranský.

Otázky se týkají třeba oblíbených míst pro trávení volného času. Foto: Pocitová mapa Praha

Hlavním cílem iniciativy je získání zpětné vazby. Data pak město i jeho části použijí při přípravě rozvojových plánů, které zahrnují například rekonstrukce, revitalizace a další úpravy. „Interaktivní pocitové mapy představují zajímavou příležitost, jak se můžou občané zamyslet nad prostorem, kde žijí, a vyjádřit se k jeho podobě. Je to jeden z prostředků participativního plánování ve městě a představuje další krok směrem k většímu zapojení obyvatel do úprav jejich bezprostředního okolí, což je naší dlouhodobou prioritou,“ dodal pražský primátor Zdeněk Hřib.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak prospět svému zdraví? Choďte pozpátku

Zajímavé odhalení: Přírodní enzym, který zmírňuje zánětlivá onemocnění

Práce s lidmi se zdravotním postižením dává nadhled, naše všední problémy se najednou zdají malicherné, říká ředitelka Modrého domečku Zuzana Dudáková

Speciální cvičící rutina může snížit riziko smrti na polovinu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…