Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Je v Praze opravdu blaze? Spokojenost obyvatel prozradí pocitová mapa

Ilustrační foto: Pixabay

Kde zlepšit dopravní situaci? A na kterých místech se Pražané necítí bezpečně? V kampani Pocitová mapa Zdravá Praha 2021 nyní pražští zastupitelé mapují spokojenost lidí s různými aspekty života v konkrétních lokalitách české metropole. Zájemci se mohou vyjádřit na webu pocitovemapy.cz/praha, a to až do konce září, kdy město anketu uzavře.

Sdělit svůj názor mohou v pocitové mapě všichni, kteří v Praze žijí, pracují či jinak tráví čas. V nabídce si vyberou jednu nebo více městských částí, ve kterých se nejčastěji vyskytují, a následně odpoví na dané otázky. „Práce s mapou je intuitivní. Občané jednoduše ‚špendlíkem‘ označí místo, na které je příslušný dotaz směrován, například zde rádi tráví volný čas, necítí se bezpečně, je zde zanedbané místo a podobně,“ vysvětlil pražský zastupitel Adam Zábranský.

Otázky se týkají třeba oblíbených míst pro trávení volného času. Foto: Pocitová mapa Praha

Hlavním cílem iniciativy je získání zpětné vazby. Data pak město i jeho části použijí při přípravě rozvojových plánů, které zahrnují například rekonstrukce, revitalizace a další úpravy. „Interaktivní pocitové mapy představují zajímavou příležitost, jak se můžou občané zamyslet nad prostorem, kde žijí, a vyjádřit se k jeho podobě. Je to jeden z prostředků participativního plánování ve městě a představuje další krok směrem k většímu zapojení obyvatel do úprav jejich bezprostředního okolí, což je naší dlouhodobou prioritou,“ dodal pražský primátor Zdeněk Hřib.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…