Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jděte na otužování od lesa. Obnovené české rybníky lákají k zimnímu koupání

2 minuty radosti
Otužování je čím dál oblíbenější. Zdroj: Freepik

Úspěšný projekt Vracíme vodu lesu je stále v plném proudu. Rekonstrukce se tentokrát dočkaly středočeské Babické rybníky, které nabízí útočiště nejen okolním živočichům, ale i nadšeným otužilcům.

Lesy České republiky kompletně obnovily tři Babické rybníky ve středních Čechách. Projekt za bezmála 23,8 milionů korun, jehož realizace trvala necelé dva roky, je součástí celostátního programu Vracíme vodu lesu s cílem zlepšit hospodaření s vláhou v naší přírodě. Zpevnění hrází navíc předchází zatopení níže položených oblastí.

Babické rybníky nyní slouží okolní přírodě i lidem. Zdroj: Lesy ČR

Babické rybníky nyní znovu zadržují vodu v krajině – společně pojmou celkem 45 498 metrů krychlových vody. Kromě okolního lesa a chráněných druhů rostlin a živočichů však projekt přináší potěšení i lidem. „Nečekal jsem, že všechna zákoutí kaskády rybníků mohou tak zásadně proměnit kdysi nevzhledné místo,“ řekl starosta Babic Jan Chadraba.

Opravené cesty teď využívají lesníci, pěší i cyklisté. Rybníky navíc poskytují přírodní prostor pro otužování, jehož obliba díky prokazatelným zdravotním benefitům raketově stoupá. „Věřím, že Babické rybníky budou lidé využívat i k přírodnímu koupání a třeba otužování,“ uvedl babický starosta.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Vkročte do nového roku dobrým skutkem. Pomozte Dětské nemocnici v Brně se sběrem pyžamek

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.