Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jaké je být bez domova? Noc Venku upozorňuje na problematiku bezdomovectví

Zdroj fotografie: Noc venku

Letošní Noc venku nabídne účastníkům bohatý program i možnost rozšířit si obzory. Debatu odborníků doplní několik kulturních vystoupení i zážitkové přespání bez střechy nad hlavou.

Osvětová akce Noc venku Praha se letos uskuteční 21. listopadu v prostorách Akademie výtvarného umění v Praze 7. Na návštěvníky čeká bohatý program včetně debaty odborníků, představení projektů, které lidem bez domova pomáhají, ale i hudební či divadelní vystoupení lidí s domovem i bez něj. Zlatým hřebem večera pak bude sraz na spaní venku, který se má uskutečnit ve 23:30 na Strossmayerově náměstí. Účastníci si tak mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být bezdomovcem v Praze.

Vstupné na akci je dobrovolné. Vítány jsou však dary pro lidi bez domova ve formě ošacení nebo starých mobilních telefonů. Akce probíhá pod záštitou mnoha organizací včetně Armády spásy, Naděje, Charity nebo třeba iniciativy Bezdomovci, lidé jako my. Noc venku se kromě Prahy uskuteční v 15 místech po celé České republice s cílem upozornit na problematiku bezdomovectví a ponouknout veřejnost ke změně úhlu pohledu na lidi bez domova.

Na video o akci se můžete podívat zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…