Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jaké je být bez domova? Noc Venku upozorňuje na problematiku bezdomovectví

Zdroj fotografie: Noc venku

Letošní Noc venku nabídne účastníkům bohatý program i možnost rozšířit si obzory. Debatu odborníků doplní několik kulturních vystoupení i zážitkové přespání bez střechy nad hlavou.

Osvětová akce Noc venku Praha se letos uskuteční 21. listopadu v prostorách Akademie výtvarného umění v Praze 7. Na návštěvníky čeká bohatý program včetně debaty odborníků, představení projektů, které lidem bez domova pomáhají, ale i hudební či divadelní vystoupení lidí s domovem i bez něj. Zlatým hřebem večera pak bude sraz na spaní venku, který se má uskutečnit ve 23:30 na Strossmayerově náměstí. Účastníci si tak mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být bezdomovcem v Praze.

Vstupné na akci je dobrovolné. Vítány jsou však dary pro lidi bez domova ve formě ošacení nebo starých mobilních telefonů. Akce probíhá pod záštitou mnoha organizací včetně Armády spásy, Naděje, Charity nebo třeba iniciativy Bezdomovci, lidé jako my. Noc venku se kromě Prahy uskuteční v 15 místech po celé České republice s cílem upozornit na problematiku bezdomovectví a ponouknout veřejnost ke změně úhlu pohledu na lidi bez domova.

Na video o akci se můžete podívat zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.