Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak zrealizovat dobrý nápad? Nadace ČEZ poskytuje granty

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Nosíte v hlavě zajímavý ekologický projekt? Tak nyní je skvělá příležitost jej zrealizovat! Granty Nadace ČEZ zaměřené na výsadbu stromů a stavbu osvětlených přechodů jsou nyní otevřeny.

Nadace ČEZ se snaží pravidelně a dlouhodobě pomáhat prostřednictvím financování prospěšných projektů. Třeba grant Stromy pomáhá navracet do české krajiny zeleň již deset let. Nejedná se tedy o jednorázovou záležitost. Výsledek je významný – doposud se podařilo vysázet více než 108 tisíc stromů, přičemž zájemci o grant se stále hlásí. Příležitost má každý. Zájemci o tento typ grantu se mohou přihlásit do konce února, další kolo pak proběhne v červnu a červenci.

Pokud nyní podání žádosti o grant nestíháte a červen vám přijde daleko, můžete se přihlásit do programu Oranžové přechody. Ten je otevřený až do 29. dubna. Je zaměřen na podporu zvyšování bezpečnosti chodců formou instalace osvětlení přechodů pro chodce. Nadační příspěvek do výše 120 tisíc korun je určený pro dosud neosvětlené nebezpečné přechody, ať už se nacházejí v obci nebo mimo ni. O tento typ grantu projevují zájem především obce. „Zájem obcí o grant Oranžový přechod je i po devíti letech fungování velmi vysoký. Obce často volí pro osvětlení přechody v blízkosti škol, školek či kulturních center, zkrátka tam, kde se pohybuje hodně dětí. Ty jsou totiž společně se seniory nejohroženější skupinou chodců,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Zdroj: Společenská odpovědnost, Nadace ČEZ

Související články

Zaručeně zlepší den

Lidé opouští města. Home office umožňuje práci na dálku

Pošlete přátelům nečekanou zprávu nebo vzkaz. Zlepší jim to den, říká studie

Tento sýr by mohl být nejnovější superpotravinou s jedinečnými vlastnostmi pro zdraví kostí

Seznamte se s nečekaným objevem. Je jím rekordní hvězda

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…