Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak zrealizovat dobrý nápad? Nadace ČEZ poskytuje granty

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Nosíte v hlavě zajímavý ekologický projekt? Tak nyní je skvělá příležitost jej zrealizovat! Granty Nadace ČEZ zaměřené na výsadbu stromů a stavbu osvětlených přechodů jsou nyní otevřeny.

Nadace ČEZ se snaží pravidelně a dlouhodobě pomáhat prostřednictvím financování prospěšných projektů. Třeba grant Stromy pomáhá navracet do české krajiny zeleň již deset let. Nejedná se tedy o jednorázovou záležitost. Výsledek je významný – doposud se podařilo vysázet více než 108 tisíc stromů, přičemž zájemci o grant se stále hlásí. Příležitost má každý. Zájemci o tento typ grantu se mohou přihlásit do konce února, další kolo pak proběhne v červnu a červenci.

Pokud nyní podání žádosti o grant nestíháte a červen vám přijde daleko, můžete se přihlásit do programu Oranžové přechody. Ten je otevřený až do 29. dubna. Je zaměřen na podporu zvyšování bezpečnosti chodců formou instalace osvětlení přechodů pro chodce. Nadační příspěvek do výše 120 tisíc korun je určený pro dosud neosvětlené nebezpečné přechody, ať už se nacházejí v obci nebo mimo ni. O tento typ grantu projevují zájem především obce. „Zájem obcí o grant Oranžový přechod je i po devíti letech fungování velmi vysoký. Obce často volí pro osvětlení přechody v blízkosti škol, školek či kulturních center, zkrátka tam, kde se pohybuje hodně dětí. Ty jsou totiž společně se seniory nejohroženější skupinou chodců,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Zdroj: Společenská odpovědnost, Nadace ČEZ

Související články

Zaručeně zlepší den

Sčitatelé letos na krmítkách viděli více než půl milionu ptáků

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Americká agentura vybuduje digitální dvojče zemské atmosféry s umělou inteligencí

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem: postavte se výzvě

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…