Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak zahnat nudu v zimě? V Praze i Brně nyní seženete bobovací lopaty na půjčení

Zdroj fotografie: Rekola

Ladovská zima. I tak by se dala nazvat ta letošní. Sněhová nadílka láká k řádění venku, sáňky a boby jsou však často vyprodané. Pomoci se rozhodla česká firma Rekola, která nyní nabízí k zapůjčení růžové bobovací lopaty, takzvané rekluzáky.

Rekluzáky najdete v Praze, Brně a Olomouci. Na Pražany čekají na populárních místech jako Petřín, Letná, Vítkovy sady, Riegrovy sady nebo Stromovka. V Brně je možné se k zimním radovánkám nechat zlákat na Kraví hoře nebo u Špilberku. V Olomouci jsou lopaty k dispozici v Parku Malého prince a na Velkomoravské. Příležitostí je tedy dostatek.

Lopaty alias kluzáky jsou k zapůjčení v Brně, Olomouci a Praze. Zdroj fotografie: Rekola

A jak funguje zapůjčení? Stejně jako v případě kol jsou i rekluzáky dostupné přes aplikaci Rekola. Do ní stačí zadat číslo umístěné na plastovém prostředku, aby se následně objevil kód od zámku, kterým je lopata uzamčena. Půl hodina zapůjčení vyjde na deset korun. Po ukončení jízdy stačí lopatu vrátit zpět do zámku a vyfotit ji.

Cílem start-upu je podpořit i ty, kteří si zimu a s ní spojené mrazy tolik neužívají. Firma se proto spojila s Armádou spásy a v aplikaci umožňuje jezdcům po skončení sjezdu přispět na Nocleženku. Ta umožňuje lidem bez domova přečkat noc v teple.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost