Člověk v tísni se neangažuje pouze na Ukrajině, ačkoliv to tak v médiích může vypadat. Tato nezisková organizace zasahuje na více frontách. Nyní spustila jeden z nejkomplexnějších webů o změně klimatu v Česku.
Speciální stránka informuje o tom, co je to vlastně klimatická změna, jak se projevuje v Česku a jakým způsobem je možné ji řešit. Dlouhodobě Člověk v tísni pomáhá ohroženým komunitám po celém světě vyrovnávat se s dopady změny klimatu a připravit se na ty, které teprve přijdou. Cílem iniciativy je přispět k tomu, aby se na naší planetě žilo dobře nejen nám, ale i téměř 10 miliardám lidí, kteří tu budou žít v roce 2050. „Téměř nepřetržitě teď řešíme dopady strašlivé agresivní války a uprchlickou krizi, kterou způsobila ruská invaze na Ukrajinu, Země se ale točit nepřestala, klima se dál mění a tyto změny pociťujeme všichni. Jako globální Západ teď navíc stojíme před rozhodnutím omezit příjem fosilních paliv z Ruska a čím ho nahradíme, to je otázka nejen geopolitická, ale i ekologická a klimatická,” vysvětlil Šimon Pánek, ředitel Člověka v tísni.
Člověk v tísni doporučuje na webu důvěryhodné zdroje a představuje také vlastní „klimatické aktivity”. Realizace webové stránky trvala dva roky. Spolupracovali na ní interní experti organizace i externí odborní spolupracovníci. Dohromady se na vzniku podílelo přes 30 lidí. Svými ilustracemi web doplnila „královna českého street artu”, ilustrátorka Toy Box.
Zdroj: Člověk v tísni
Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?
Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole
Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…