Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak se snadněji učit? Vědci objevili efektivní metodu

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Tuto novinku ocení zejména studenti, může totiž zlepšit jejich dovednost učení se. Výzkumníci z Edith Cowan University nedávno zjistili, že u některých osob může zlepšit učení speciální hluk. Informoval o tom server Earth.

Odborníci zkoumali účinky transkraniální stimulace náhodného hluku v několika situacích. Transkraniální stimulace náhodným hlukem není ve skutečnosti tím, co obvykle považujeme za rámus. Impulsy vycházejí z elektrod připojených k hlavě, které vydávají slabý proud procházející určitými částmi mozku. Zařízení funguje tak, že využívá neuroplasticitu, schopnost mozku vytvářet nová spojení. „Pokud se něco naučíte, dojde ve vašem mozku dojít k neuroplastickým změnám, které vám umožní naučit se nové informace. Jedná se tedy o nástroj, který vede ke zvýšení neuroplasticity,“ uvedl hlavní autor studie doktor Onno van der Groen.

Výzkumníci zjistili, že využití transkraniální stimulace může být velmi prospěšné. „Účinek na učení je slibný: může urychlit učení a pomoci lidem s neurologickými onemocněními. Takže lidé s poruchami učení jej mohou použít například ke zvýšení rychlosti učení,“ dodal doktor van der Groen. Metodu s kolegy lékaři zkoušel i u lidí se zrakovým deficitem v důsledku prodělané mrtvice a traumatickém poranění mozku. Prokázalo se, že tento typ stimulace podpoří lepší výkon, rychlejší učení a zvýšení pozornosti.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Earth a Neuroscience

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Lidé vás mají raději, než si myslíte. Vědci přišli na to, proč

Úspora energií? Omezte „upíří sílu“ vašich spotřebičů

Práce z domova jako právo. Kdo si ji nyní bude moci nárokovat?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…