Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak se snadněji učit? Vědci objevili efektivní metodu

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Tuto novinku ocení zejména studenti, může totiž zlepšit jejich dovednost učení se. Výzkumníci z Edith Cowan University nedávno zjistili, že u některých osob může zlepšit učení speciální hluk. Informoval o tom server Earth.

Odborníci zkoumali účinky transkraniální stimulace náhodného hluku v několika situacích. Transkraniální stimulace náhodným hlukem není ve skutečnosti tím, co obvykle považujeme za rámus. Impulsy vycházejí z elektrod připojených k hlavě, které vydávají slabý proud procházející určitými částmi mozku. Zařízení funguje tak, že využívá neuroplasticitu, schopnost mozku vytvářet nová spojení. „Pokud se něco naučíte, dojde ve vašem mozku dojít k neuroplastickým změnám, které vám umožní naučit se nové informace. Jedná se tedy o nástroj, který vede ke zvýšení neuroplasticity,“ uvedl hlavní autor studie doktor Onno van der Groen.

Výzkumníci zjistili, že využití transkraniální stimulace může být velmi prospěšné. „Účinek na učení je slibný: může urychlit učení a pomoci lidem s neurologickými onemocněními. Takže lidé s poruchami učení jej mohou použít například ke zvýšení rychlosti učení,“ dodal doktor van der Groen. Metodu s kolegy lékaři zkoušel i u lidí se zrakovým deficitem v důsledku prodělané mrtvice a traumatickém poranění mozku. Prokázalo se, že tento typ stimulace podpoří lepší výkon, rychlejší učení a zvýšení pozornosti.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Earth a Neuroscience

Související články

Zaručeně zlepší den

Inteligentní drony, které najdou strom s kůrovcem, hasí požár nebo lokalizují raněné vytváří na FEL ČVUT

Souboj medvědů zaujal porotu. Snímek se stal nejlepší fotografií

Středozemní moře ukrývalo pozůstatky neolitického osídlení a kamennou cestu

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Sníte o tom koupit si dodávku a projet s ní svět, ale nevíte, jak na to? Co je potřeba? Kde začít?…