Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

České hokejistky z mistrovství světa přivezly bronz. Foto: AP

O české ženské hokejové reprezentaci se začalo více mluvit díky jejich postupu do letošního olympijského turnaje. Byl to historický moment a vedly si mnohem lépe než jejich mužské protějšky i přes to, že se hokejem neživí. Nyní všem vyrazily dech bronzovým úspěchem na mistrovství světa a o ženský hokej se začíná zajímat více a více lidí.

Zlatá léta českého mužského hokeje vzal čas, rodí se nám tu ale nečekané medailové naděje pro ženský hokej. I když o profesionální úrovni ženského hokeje se dá mluvit hlavně v zámoří, v USA a Kanadě se hokejistky docela slušně uživí, stejně nedosahují na podobné sumy jako jejich mužští kolegové. O zlato na ženském mistrovství světa se utkaly právě tyto dvě země.

Jde hlavně o atraktivitu daného sportu z hlediska médií a diváků. V Evropě k nejlepším patří finská, švédská nebo ruská liga, i když i v těch si dámy musejí kromě hokeje přivydělávat. Většina našich hokejistek hraje mimo Českou republiku. V tradičně vyhlašovaném all star týmu mistrovství našly místo hned dvě z nich, fenomenální brankářka Klára Peslarová a obránkyně Daniela Pejšová.

Naše hokejistky, které si nyní střihly neuvěřitelný úspěch, při své hokejové kariéře normálně pracují. Je to těžká dřina, ale když něco milujete, dáte tomu všechno. Českým hokejistkám se nyní splnil sen i díky skvělé kanadské trenérce a bývalé hráčce Carle MacLeod. Jejich úspěchy mimo jiné inspirují malé dívky, aby to také zkusily. V posledním roce se registrovalo 250 nových hokejistek, dříve to nebyla ani stovka, a tak zájem o tento sport roste i u nás. Pro další roky byly přislíbeny větší dotace do ženského sportu, a tak o českých hokejistkách určitě ještě hodně uslyšíme.

Autorský článek Barbary Tesařové

Související články

Zaručeně zlepší den

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Vědci konečně identifikovali otisky, které zanechala exploze „prvních hvězd“ v našem vesmíru

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Stromy sázíme na tři sta let, chceme, aby to fungovalo dlouhodobě, říká Richard Krajník ze společnosti Sázíme Česko

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…