Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

České hokejistky z mistrovství světa přivezly bronz. Foto: AP

O české ženské hokejové reprezentaci se začalo více mluvit díky jejich postupu do letošního olympijského turnaje. Byl to historický moment a vedly si mnohem lépe než jejich mužské protějšky i přes to, že se hokejem neživí. Nyní všem vyrazily dech bronzovým úspěchem na mistrovství světa a o ženský hokej se začíná zajímat více a více lidí.

Zlatá léta českého mužského hokeje vzal čas, rodí se nám tu ale nečekané medailové naděje pro ženský hokej. I když o profesionální úrovni ženského hokeje se dá mluvit hlavně v zámoří, v USA a Kanadě se hokejistky docela slušně uživí, stejně nedosahují na podobné sumy jako jejich mužští kolegové. O zlato na ženském mistrovství světa se utkaly právě tyto dvě země.

Jde hlavně o atraktivitu daného sportu z hlediska médií a diváků. V Evropě k nejlepším patří finská, švédská nebo ruská liga, i když i v těch si dámy musejí kromě hokeje přivydělávat. Většina našich hokejistek hraje mimo Českou republiku. V tradičně vyhlašovaném all star týmu mistrovství našly místo hned dvě z nich, fenomenální brankářka Klára Peslarová a obránkyně Daniela Pejšová.

Naše hokejistky, které si nyní střihly neuvěřitelný úspěch, při své hokejové kariéře normálně pracují. Je to těžká dřina, ale když něco milujete, dáte tomu všechno. Českým hokejistkám se nyní splnil sen i díky skvělé kanadské trenérce a bývalé hráčce Carle MacLeod. Jejich úspěchy mimo jiné inspirují malé dívky, aby to také zkusily. V posledním roce se registrovalo 250 nových hokejistek, dříve to nebyla ani stovka, a tak zájem o tento sport roste i u nás. Pro další roky byly přislíbeny větší dotace do ženského sportu, a tak o českých hokejistkách určitě ještě hodně uslyšíme.

Autorský článek Barbary Tesařové

Související články

Zaručeně zlepší den

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

Světelná terapie by mohla pomoci milionům pacientů se srdečními problémy

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…