Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

České hokejistky z mistrovství světa přivezly bronz. Foto: AP

O české ženské hokejové reprezentaci se začalo více mluvit díky jejich postupu do letošního olympijského turnaje. Byl to historický moment a vedly si mnohem lépe než jejich mužské protějšky i přes to, že se hokejem neživí. Nyní všem vyrazily dech bronzovým úspěchem na mistrovství světa a o ženský hokej se začíná zajímat více a více lidí.

Zlatá léta českého mužského hokeje vzal čas, rodí se nám tu ale nečekané medailové naděje pro ženský hokej. I když o profesionální úrovni ženského hokeje se dá mluvit hlavně v zámoří, v USA a Kanadě se hokejistky docela slušně uživí, stejně nedosahují na podobné sumy jako jejich mužští kolegové. O zlato na ženském mistrovství světa se utkaly právě tyto dvě země.

Jde hlavně o atraktivitu daného sportu z hlediska médií a diváků. V Evropě k nejlepším patří finská, švédská nebo ruská liga, i když i v těch si dámy musejí kromě hokeje přivydělávat. Většina našich hokejistek hraje mimo Českou republiku. V tradičně vyhlašovaném all star týmu mistrovství našly místo hned dvě z nich, fenomenální brankářka Klára Peslarová a obránkyně Daniela Pejšová.

Naše hokejistky, které si nyní střihly neuvěřitelný úspěch, při své hokejové kariéře normálně pracují. Je to těžká dřina, ale když něco milujete, dáte tomu všechno. Českým hokejistkám se nyní splnil sen i díky skvělé kanadské trenérce a bývalé hráčce Carle MacLeod. Jejich úspěchy mimo jiné inspirují malé dívky, aby to také zkusily. V posledním roce se registrovalo 250 nových hokejistek, dříve to nebyla ani stovka, a tak zájem o tento sport roste i u nás. Pro další roky byly přislíbeny větší dotace do ženského sportu, a tak o českých hokejistkách určitě ještě hodně uslyšíme.

Autorský článek Barbary Tesařové

Související články

Zaručeně zlepší den

Rekordní procento elektřiny v EU letos v létě pocházelo ze solární energie

Změna v krmení zvířat poskytne jídlo pro miliardu lidí

Tajemství řeči těla, analýza vzhledu a jejich přínos pro lidskou komunikaci se SmartTalk

Budoucnost kávy – kompostovatelné kapsle obalené řasou

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…