Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak na pěstování a kompostování ve městě? Odpovědi nabídne on-line festival

Foto: Kokoza

Jak kompostovat v bytě, ve vnitrobloku nebo na komunitní zahradě? Jak se obklopit zelení nebo pěstovat domácí rajčata, když nemáte vlastní zahrádku? Odpovědi přinese sedmidenní festival městského pěstování a kompostování, který pořádá spolek Kokoza. Díky on-line podobě se ho může v termínu od pondělí 26. dubna do neděle 2. května zúčastnit kdokoliv.

V plánu je mnoho přednášek, panelových diskuzí a webinářů s odborníky, kteří budou zájemce inspirovat zkušenostmi z českých i zahraničních měst. „Mimo praktické rady z oblasti kompostování se zaměříme například i na to, jak zeleň ve městě svědčí všem jeho obyvatelům v každodenním životě a pomáhá s adaptací na změny klimatu,“ přiblížila program festivalu Soňa Houžvová, kompostovací konzultantka z Kokozy. Účastníci se mohou těšit i na zahraničního hosta, mistra kompostáře Jean-Jacquesa Fasquela, který je průkopníkem kompostování v Paříži.

Pěstování je stále více trendy i mezi mladými lidmi žijícími ve městech. Foto: Kokoza

Misí společensky prospěšného podniku Kokoza, který festival pořádá, je inspirovat a šířit udržitelnost prostřednictvím pěstování a kompostování mezi lidmi ve městě. Důležitou součástí iniciativy je i sociální rozměr. Integrační dílna Kokozy zaměstnává lidi se zkušeností s duševním onemocněním, kteří realizují zakázky, tvoří komunitní zahrady, starají se o zeleň nebo truhlaří. „Máme velkou radost, když vidíme, jak jim to tu prospívá, cítí se prospěšní a zvedá se jim sebevědomí. Pro nás jsou velkým obohacením v přístupu k životu a způsobu přemýšlení,“ vysvětlila přístup Kokozy ředitelka Radka Pokorná. Výtěžek z festivalu Pěstuj město poputuje právě na činnost integrační dílny.

Veškerý festivalový program bude účastníkům k dispozici nejen ve vyhrazeném týdnu, ale až do konce května 2021. Lístky na akci jsou dostupné v on-line obchodě Kokozy za cenu 790 korun nebo ve výhodném balíčku s knihou Pěstujeme ve městě za 1150 korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Svatý Mikuláš se uměl teleportovat i rozčílit. Seznamte se s mýty ze starých rukopisů

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…