Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Díky hře děti změní postoj k úklidu jako k nepříjemné povinnosti. Zdroj: Uklízendo

Nová uklízecí hra pro děti dělá z plnění povinností zábavnou soutěž, která stmelí rodinu a učí děti plánovat si svůj čas. Cílem hry Uklízendo není mít perfektně čistou domácnost, ale proměnit záporný vztah dětí k úklidu v pocity radosti a zadostiučinění.

Hra je založená na sbírání bodů na výherních kartičkách. Ve formě samolepek je děti mohou získat za splnění svých povinností od mytí nádobí až po domácí úkoly. Cílem hry je dosáhnout plného počtu bodů, za které rodiče odmění své potomky podle toho, co mají rádi. Tímto způsobem si děti vyzkouší, jaké výhody má uklizená domácnost, a zároveň se samy budou chtít na jejím udržování podílet.

Cílem hry není mít perfektně uklizeno, ale vnést do uklízení radost a lehkost. Zdroj: Uklízendo

Moje děti prostě uklízet nechtěly a dávaly to výrazně najevo všemi možnými způsoby. Pak jsem objevila systém výherních kartiček. Děti začaly spolupracovat a spolupracují doteď,“ uvádí na webu autorka hry Jana Andrésková. Uklízendo podporuje vztah mezi dětmi a jejich rodiči, učí děti cílevědomosti a vytváří u nich pozitivní vztah k práci.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Suchej únor je za rohem. Přečtěte si, jaké výhody má vypustit na měsíc pití alkoholu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.