Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak být konečně šťastný? Naučte se základy psychologie štěstí z pohodlí domova

Ilustrační foto: Freepik

Kde se bere štěstí a jak na něm pracovat? Na zdánlivě filozofickou otázku existuje odpověď podložená vědeckými fakty. Prozradí vám ji uznávaný psycholog Aleš Bednařík, který ve středu 7. dubna nabídne své letité poznatky z oblasti pozitivní psychologie prostřednictvím webináře s názvem Psychologie štěstí.

Co je štěstí a jaké jsou jeho kvality, proč se nám nedaří štěstí dosahovat, nebo jak štěstí ovlivňuje naše vztahy. To jsou jen některé z témat webináře Aleše Bednaříka. „Štěstí je vedlejší produkt mnoha jiných věcí. Štěstí je to, co děláte, myslíte si a prožíváte každý den. Většina z nás si umí většinu života ke štěstí pomáhat sama – když víte jak,“ říká psycholog, který mimo jiné působil v Evropském institutu pro pozitivní psychologii.

Účastníkům webináře proto slibuje nejen zajímavé vědecké poznatky, ale i praktické návody. „Mým záměrem je šířit psychologické poznatky o tom, co pomáhá lidem zvyšovat své štěstí vlastními silami a jaké jsou způsoby, jak lépe zvládat strasti, které nám život přináší. Máme dnes mnoho výzkumů, které ukazují, že existují doložitelné metody anebo nastavení v životech lidí, jež dělají životy šťastnějšími, nebo naopak nešťastnějšími,“ doplňuje Bednařík. Během přednášky se tak zaměří také na to, jak vlastními silami zvládat stres a řešit konflikty, nebo jak aktivně své štěstí ovlivňovat.

Aleš Bednařík vám poradí, jak si do života přivést více štěstí. Foto: Kulturmarket

Webinář Psychologie štěstí, který pořádá platforma Inspire Academy, začíná 7. dubna v 18 hodin. Přihlášení zájemci mohou přednášku shlédnout prostřednictvím počítače, tabletu či mobilního telefonu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…