Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Instantní inspirace #3 aneb Říjnové radosti na sociálních sítích

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Přestože se dění na sociálních sítích vlivem současné situace výrazně proměnilo, stále si můžeme vybírat, které profily budeme sledovat a které nám tolik užitku nepřináší. Inspirujte se v další várce instagramových příspěvků, které nás během říjnových dní zahřály u srdce nebo nám pomohly změnit úhel pohledu.

Action for happiness

Hnutí Action for happiness má jasný cíl – udělat společnost šťastnější. S myšlenkou, že je štěstí potřeba jít naproti, zveřejňují autoři každý měsíc akční kalendář s denními výzvami, které zvládne opravdu každý. Plán na říjen byl opět plný inspirace, a protože se blíží začátek nového měsíce, ten listopadový na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Zdroj: Instagram Action for happiness

NEstress

Jak lépe zvládat stres spojený s pandemií a všudypřítomnými omezeními, radí profil s výstižným názvem NEstress. Pokud se vám nyní zdá život na Zemi poněkud nesnesitelný, inspirujte se třeba osvědčenými tipy astronautů. Ti i ve vesmíru pečují o vzájemnou sounáležitost se svou domovskou planetou a mimoděk tak relaxují a účinně zmírňují dopady stresu. Nám přitom stačí podívat se z okna.

Zdroj: Instagram NEstress

Atlas Obscura

Pokud je vám naše planeta i nadále milá, nechejte se pravidelně okouzlovat fascinujícími výjevy ze všech koutů světa. Profil Atlas Obscura je zaručeným lékem na stesk po neomezeném cestování a také spolehlivým zdrojem nekončícího úžasu.

Zdroj: Instagram Atlas Obscura

Úsměv seniorům

Až po návštěvě výše zmíněných profilů načerpáte dostatek pozitivní energie, pošlete ji s pomocí nadačního fondu Úsměv seniorům dál – tam, kde je to nyní opravdu potřeba. Jako bonus přitom načerpáte pořádnou dávku životní moudrosti.

Zdroj: Instagram Úsměv seniorům

ADRA

Jak pomáhat opravdu smysluplně, a to nejen seniorům, radí ti nejpovolanější. Důležité je přitom zapojit jak srdce, tak i rozum. Stačí se řídit pravidly, která pro dobrodince připravila humanitární a rozvojová organizace ADRA.

Zdroj: Instagram ADRA

Přečkat lockdown podnikům můžete pomoci s aplikací Nesnězeno a pokud už přemýšlíte nad vánočními dárky, neměla by vám uniknout iniciativa Darujeme české Vánoce, která podporuje tuzemské živnostníky.

Česká společnost ornitologická

Dávkou roztomilosti a uklidněním, že je nicnedělání naprosto v pořádku, nás pak v říjnu oblažil soví post České společnosti ornitologické. Ta navíc pravidelně sdílí tipy, jak chránit nejen volně žijící ptáky, ale i přírodu jako takovou.

Zdroj: Instagram ČOS

Závěrečné opáčko

Říjnovou instantní inspiraci si kromě přání pevného zdraví dovolíme zakončit nadčasovým moudrem pana Wericha, které je záhodno zas a znovu připomenout:

Zdroj: Instagram vtipyprolepsinaladu

Související články

Inspirace

Kavárna Potmě odstartovala své turné po republice

Inspirace

Kampaň ostravské zoo bojuje proti obchodu se zvířaty

Inspirace

Iniciativa Poezii žerem zpestřuje poezií léčbu bohnickým pacientům

Inspirace

Fascinuje mě životní síla žen bez domova, říká studentka Karolína Mathesová

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory