Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Instantní inspirace #3 aneb Říjnové radosti na sociálních sítích

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Přestože se dění na sociálních sítích vlivem současné situace výrazně proměnilo, stále si můžeme vybírat, které profily budeme sledovat a které nám tolik užitku nepřináší. Inspirujte se v další várce instagramových příspěvků, které nás během říjnových dní zahřály u srdce nebo nám pomohly změnit úhel pohledu.

Action for happiness

Hnutí Action for happiness má jasný cíl – udělat společnost šťastnější. S myšlenkou, že je štěstí potřeba jít naproti, zveřejňují autoři každý měsíc akční kalendář s denními výzvami, které zvládne opravdu každý. Plán na říjen byl opět plný inspirace, a protože se blíží začátek nového měsíce, ten listopadový na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Zdroj: Instagram Action for happiness

NEstress

Jak lépe zvládat stres spojený s pandemií a všudypřítomnými omezeními, radí profil s výstižným názvem NEstress. Pokud se vám nyní zdá život na Zemi poněkud nesnesitelný, inspirujte se třeba osvědčenými tipy astronautů. Ti i ve vesmíru pečují o vzájemnou sounáležitost se svou domovskou planetou a mimoděk tak relaxují a účinně zmírňují dopady stresu. Nám přitom stačí podívat se z okna.

Zdroj: Instagram NEstress

Atlas Obscura

Pokud je vám naše planeta i nadále milá, nechejte se pravidelně okouzlovat fascinujícími výjevy ze všech koutů světa. Profil Atlas Obscura je zaručeným lékem na stesk po neomezeném cestování a také spolehlivým zdrojem nekončícího úžasu.

Zdroj: Instagram Atlas Obscura

Úsměv seniorům

Až po návštěvě výše zmíněných profilů načerpáte dostatek pozitivní energie, pošlete ji s pomocí nadačního fondu Úsměv seniorům dál – tam, kde je to nyní opravdu potřeba. Jako bonus přitom načerpáte pořádnou dávku životní moudrosti.

Zdroj: Instagram Úsměv seniorům

ADRA

Jak pomáhat opravdu smysluplně, a to nejen seniorům, radí ti nejpovolanější. Důležité je přitom zapojit jak srdce, tak i rozum. Stačí se řídit pravidly, která pro dobrodince připravila humanitární a rozvojová organizace ADRA.

Zdroj: Instagram ADRA

Přečkat lockdown podnikům můžete pomoci s aplikací Nesnězeno a pokud už přemýšlíte nad vánočními dárky, neměla by vám uniknout iniciativa Darujeme české Vánoce, která podporuje tuzemské živnostníky.

Česká společnost ornitologická

Dávkou roztomilosti a uklidněním, že je nicnedělání naprosto v pořádku, nás pak v říjnu oblažil soví post České společnosti ornitologické. Ta navíc pravidelně sdílí tipy, jak chránit nejen volně žijící ptáky, ale i přírodu jako takovou.

Zdroj: Instagram ČOS

Závěrečné opáčko

Říjnovou instantní inspiraci si kromě přání pevného zdraví dovolíme zakončit nadčasovým moudrem pana Wericha, které je záhodno zas a znovu připomenout:

Zdroj: Instagram vtipyprolepsinaladu

Související články

Zaručeně zlepší den

Blíží se konec palmového oleje? Vědci našli zdravější a zelenější alternativu

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

V pražské Kotvě se otevírá největší Retro muzeum v České republice. Zaměřuje se na 70. a 80. léta 20. století.

Jak zní černá díra? Poslechněte si její zvuk

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…