Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Instantní inspirace #1 aneb Srpnové radosti na sociálních sítích

Zdroj fotografie: archiv redakce

Sociální sítě mohou být zlý pán, ale i dobrý sluha – obzvlášť, když se soustředíme na jejich potenciál inspirovat druhé, šířit osvětu, bořit tabu nebo prostě jen sdílet radost a pozitivní energii. O účty a příspěvky, které se těchto rolí zhostily, v srpnu nebyla nouze, a tak pro vás máme alespoň malou ochutnávku.

Dobropohledy

Taky jste jako děti rádi posílali pohledy, a ještě raději je dostávali do schránky? Autorka projektu Dobropohledy vám s radostí jeden pošle, a to výměnou za dobrý skutek v podobě podpory vybraných neziskových organizací.

Zdravé kalorie

Mladá a odvážná propagátorka zdravého přístupu k vlastnímu tělu i jídlu si zaslouží uznalé poplácání po rameni za každý příspěvek, který všem tápajícím připomíná, že je cesta vedoucí přes extrémy zbytečně trnitá. V srpnu však zazářila také postem o kritice na sociálních sítích, který je podnětem k zamyšlení pro každého z nás.

View this post on Instagram

🙏🏻 JSME JENOM LIDI, CO DĚLAJÍ CHYBY 🙏🏻 Pro mě vcelku aktuální téma. Proč? Povedlo se mi za celou dobu existence účtu napsat dohromady asi 3 gramatické/pravopisné chyby. Někteří jsou toho názoru, že bych se za to měla do země propadnout a kát se, jsou schopní zaspamovat komentáře neustálým upozorňováním na danou chybu. A nejlépe i zprávy se vzkazy, ať daný příspěvek smažu. Protože ostuda přece 🤦🏼‍♀️ Objevují se i fakt hnusné a zlé komentáře, a takové já mažu. Myslete si o mě co chcete, ale zlost nepodporuji. ANO dělám chyby a nestydím se za ně! Jsem pořád jenom člověk, neznám celou příručku pravopisu a gramatiky (kdo ano?🤦🏼‍♀️). Snažím se každý text po sobě kontrolovat, dokonce i v komentářích psát s diakritikou. Proč? Aby opět někoho nenapadlo mě lynčovat (nebyla jsem si jistá i/y – radši jsem pro sichr googlila) za špatné použití mě/mně nebo čehokoliv jiného. Nutí mě to zamyslet se nad tím, proč mají ostatní neustálou potřebu kontrolovat a opravovat jiné? Svět by byl mnohem hezčím a milejším místem, kdyby se každý staral pouze sám o sebe. Nebo to alespoň podal jako slušný člověk ✨ Češi jsou v tomto opravdu krutí. Jsou schopni rýpat, upozorňovat, shodit celý příspěvek. A hned odsoudit i danou osobu. Všimněte si však, že tohle se například v Anglii tolik neděje. Nejvtipnější je, že ti co rýpou nejvíce mají sami mnohdy chyby v daném komentáři. Takže co z toho vyplývá? Buďme k sobě všichni o něco vstřícnější, milejší a slušnější 🙏🏻 bude se nám všem o něco lépe žít a dýchat 💫 🖋 @thefabstory 🖋 ❤️ Pro více inspirace sleduj 👉🏻 @zdrave_kalorie 👈🏻 ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ #zdravyzivotnistyl #zdravyzivot #zdravo #bombimtoskamu #bojzanovetelo #noveja #zdravoachutne #zdrave #tipy #triky #rady #zdraverady #zdravetipy #hubnu #hubnuti #motivace #fitnessmotivation #fitmotivace #fitnessmotivace #doplavek #forma #sebelaska #zanormalniholky #milujisvetelo #fitnessgirl #czechfitness #czfitness #czechfitnesspeople

A post shared by Rady pro zdravý život 🍓 (@zdrave_kalorie) on

Psychokoutek

Že je potřeba pečovat nejen o naše tělo, ale i duševní zdraví, slýcháme častěji než kdy dříve. Psychokoutek proto nabízí přehledně a srozumitelně zpracované rady, tipy a postupy, jak zmírnit stavy psychického nepohodlí a jak jim předcházet.

Farma naděje

Instagram Farmy Naděje, která kromě domácích mazlíčků zachraňuje také hospodářská zvířata, v srpnu ovládlo malé prasátko Elvíra. Denní dávka roztomilosti je tak rázem splněna.

View this post on Instagram

Ahoj, já jsem Elvíra… říkají mi ale spíš Elvírka a volají na mě Elvííííí… to se mi moc líbí 🙂 a víte, kdo mi to jméno vybral? Super tým lidí z @econeacz , co tu u nás byli pomáhat zrovna když jsem přijela i já 🙂 Byli super a tolik toho tu postavili, vyčistili nám domečky, dělali náročné výškové práce na jurtě a byli prostě úplně skvělý a doufám, že brzy zase přijedou… jsem prasátko… jedno z miliardy, jejichž život skončí velice brzy… než se tak stane, useknou nám zoubky a ocásek, to se stalo i mně… moje brášky ještě vykastrovali… zaživa a bez jakékoliv anestezie… umíte si to představit? I já jsem byla jedna z mnoha… občas se stane, že se nad námi někdo slituje, často to bývá nějaký zaměstnanec nebo příbuzný… nejčastěji děti, kterým se nelíbí, co nám jejich rodiče dělají a chtějí naše osudy změnit… jako třeba Verča, která uprosila svoje rodiče, aby mohla zachránit Olivera… někdy prosí a neklapne to… i za mě prosili a klaplo to… zatím nevím, co všechno mě čeká a koho tady potkám a jak dlouho tady budu, ale už teď se mega těším. Všichni mě tu mazlí a jsou na mě moc hodný a říkají mi, jak se těší až porostu a kolik legrace se mnou bude… Tak se mějte bájo, dobrou noc a myslím, že o mně ještě uslyšíte… #farmsanctuary #farmanadeje #piggy #pigstagram #pigs #animalsliberation #zviratanejime #govegan #rescueanimals #animalsliberation #rescuepigs #loveallanimals #lovepigs #babypigs #welovepigs #lovepigs

A post shared by Domov zachráněných bytostí 🕊️ (@farmanadeje) on

Borec na konec

Příspěvky sarkastického profilu In Czechia we don’t say, který si hravou formou utahuje z některých českých specifik, zvyků a frází, doslova přes noc obletěly internet. Na vlně tohoto trendu se svezlo i nejedno marketingové oddělení více či méně známých značek. Nad mnohými posty se člověk pousměje, jiné spíše nutí k zamyšlení… and I think that‘s beautiful.

View this post on Instagram

nápad: @elis.barto

A post shared by @ in_czechia_we_dont_say on

Související články

Zaručeně zlepší den

Američané obnoví lesy zničené ohněm. Vysadí miliardu stromů

Češi jsou štědří. Darovali miliardy na charitu

Jihokorejští vědci vyvinuli „e-tetování“, které dokáže monitorovat zdravotní stav

Výzkumníci našli středověký poklad. Co se ukrývalo v Novém Jičíně?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…