Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Instantní inspirace #1 aneb Srpnové radosti na sociálních sítích

Zdroj fotografie: archiv redakce

Sociální sítě mohou být zlý pán, ale i dobrý sluha – obzvlášť, když se soustředíme na jejich potenciál inspirovat druhé, šířit osvětu, bořit tabu nebo prostě jen sdílet radost a pozitivní energii. O účty a příspěvky, které se těchto rolí zhostily, v srpnu nebyla nouze, a tak pro vás máme alespoň malou ochutnávku.

Dobropohledy

Taky jste jako děti rádi posílali pohledy, a ještě raději je dostávali do schránky? Autorka projektu Dobropohledy vám s radostí jeden pošle, a to výměnou za dobrý skutek v podobě podpory vybraných neziskových organizací.

Zdravé kalorie

Mladá a odvážná propagátorka zdravého přístupu k vlastnímu tělu i jídlu si zaslouží uznalé poplácání po rameni za každý příspěvek, který všem tápajícím připomíná, že je cesta vedoucí přes extrémy zbytečně trnitá. V srpnu však zazářila také postem o kritice na sociálních sítích, který je podnětem k zamyšlení pro každého z nás.

View this post on Instagram

🙏🏻 JSME JENOM LIDI, CO DĚLAJÍ CHYBY 🙏🏻 Pro mě vcelku aktuální téma. Proč? Povedlo se mi za celou dobu existence účtu napsat dohromady asi 3 gramatické/pravopisné chyby. Někteří jsou toho názoru, že bych se za to měla do země propadnout a kát se, jsou schopní zaspamovat komentáře neustálým upozorňováním na danou chybu. A nejlépe i zprávy se vzkazy, ať daný příspěvek smažu. Protože ostuda přece 🤦🏼‍♀️ Objevují se i fakt hnusné a zlé komentáře, a takové já mažu. Myslete si o mě co chcete, ale zlost nepodporuji. ANO dělám chyby a nestydím se za ně! Jsem pořád jenom člověk, neznám celou příručku pravopisu a gramatiky (kdo ano?🤦🏼‍♀️). Snažím se každý text po sobě kontrolovat, dokonce i v komentářích psát s diakritikou. Proč? Aby opět někoho nenapadlo mě lynčovat (nebyla jsem si jistá i/y – radši jsem pro sichr googlila) za špatné použití mě/mně nebo čehokoliv jiného. Nutí mě to zamyslet se nad tím, proč mají ostatní neustálou potřebu kontrolovat a opravovat jiné? Svět by byl mnohem hezčím a milejším místem, kdyby se každý staral pouze sám o sebe. Nebo to alespoň podal jako slušný člověk ✨ Češi jsou v tomto opravdu krutí. Jsou schopni rýpat, upozorňovat, shodit celý příspěvek. A hned odsoudit i danou osobu. Všimněte si však, že tohle se například v Anglii tolik neděje. Nejvtipnější je, že ti co rýpou nejvíce mají sami mnohdy chyby v daném komentáři. Takže co z toho vyplývá? Buďme k sobě všichni o něco vstřícnější, milejší a slušnější 🙏🏻 bude se nám všem o něco lépe žít a dýchat 💫 🖋 @thefabstory 🖋 ❤️ Pro více inspirace sleduj 👉🏻 @zdrave_kalorie 👈🏻 ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ #zdravyzivotnistyl #zdravyzivot #zdravo #bombimtoskamu #bojzanovetelo #noveja #zdravoachutne #zdrave #tipy #triky #rady #zdraverady #zdravetipy #hubnu #hubnuti #motivace #fitnessmotivation #fitmotivace #fitnessmotivace #doplavek #forma #sebelaska #zanormalniholky #milujisvetelo #fitnessgirl #czechfitness #czfitness #czechfitnesspeople

A post shared by Rady pro zdravý život 🍓 (@zdrave_kalorie) on

Psychokoutek

Že je potřeba pečovat nejen o naše tělo, ale i duševní zdraví, slýcháme častěji než kdy dříve. Psychokoutek proto nabízí přehledně a srozumitelně zpracované rady, tipy a postupy, jak zmírnit stavy psychického nepohodlí a jak jim předcházet.

Farma naděje

Instagram Farmy Naděje, která kromě domácích mazlíčků zachraňuje také hospodářská zvířata, v srpnu ovládlo malé prasátko Elvíra. Denní dávka roztomilosti je tak rázem splněna.

View this post on Instagram

Ahoj, já jsem Elvíra… říkají mi ale spíš Elvírka a volají na mě Elvííííí… to se mi moc líbí 🙂 a víte, kdo mi to jméno vybral? Super tým lidí z @econeacz , co tu u nás byli pomáhat zrovna když jsem přijela i já 🙂 Byli super a tolik toho tu postavili, vyčistili nám domečky, dělali náročné výškové práce na jurtě a byli prostě úplně skvělý a doufám, že brzy zase přijedou… jsem prasátko… jedno z miliardy, jejichž život skončí velice brzy… než se tak stane, useknou nám zoubky a ocásek, to se stalo i mně… moje brášky ještě vykastrovali… zaživa a bez jakékoliv anestezie… umíte si to představit? I já jsem byla jedna z mnoha… občas se stane, že se nad námi někdo slituje, často to bývá nějaký zaměstnanec nebo příbuzný… nejčastěji děti, kterým se nelíbí, co nám jejich rodiče dělají a chtějí naše osudy změnit… jako třeba Verča, která uprosila svoje rodiče, aby mohla zachránit Olivera… někdy prosí a neklapne to… i za mě prosili a klaplo to… zatím nevím, co všechno mě čeká a koho tady potkám a jak dlouho tady budu, ale už teď se mega těším. Všichni mě tu mazlí a jsou na mě moc hodný a říkají mi, jak se těší až porostu a kolik legrace se mnou bude… Tak se mějte bájo, dobrou noc a myslím, že o mně ještě uslyšíte… #farmsanctuary #farmanadeje #piggy #pigstagram #pigs #animalsliberation #zviratanejime #govegan #rescueanimals #animalsliberation #rescuepigs #loveallanimals #lovepigs #babypigs #welovepigs #lovepigs

A post shared by Domov zachráněných bytostí 🕊️ (@farmanadeje) on

Borec na konec

Příspěvky sarkastického profilu In Czechia we don’t say, který si hravou formou utahuje z některých českých specifik, zvyků a frází, doslova přes noc obletěly internet. Na vlně tohoto trendu se svezlo i nejedno marketingové oddělení více či méně známých značek. Nad mnohými posty se člověk pousměje, jiné spíše nutí k zamyšlení… and I think that‘s beautiful.

View this post on Instagram

nápad: @elis.barto

A post shared by @ in_czechia_we_dont_say on

Související články

Zaručeně zlepší den

České vědkyně? Slaví úspěchy a inspirují další generace

Stále více Poláků se odvrací od tradičních pohřbů, pomáhá jim Institut dobré smrti

Pizza s 1001 druhy sýra se zapsala do Guinessovy knihy rekordů

Chcete se přestěhovat? Zkuste tato města – za bydlení vám zaplatí

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…