Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Indická cestovatelská stránka láká fotkou Štrbského plesa a Tater

Indické turisty slovenská příroda okouzlila. Zdroj: Travel Guru

Druhý největší indický portál o cestování využil jako úvodní fotku své stránky obrázek ze Štrbského plesa na Slovensku. V nedávné době si toho všiml Čech žijící v Polsku a informoval o tom slovenské noviny Denník N. Fotografie, která je pro mnoho Slováků i Čechů typická svoji krajinou i trojúhelníkovým hotelem, tak možná naláká turisty z Indie, aby krásnou slovenskou přírodu poznali na vlastní oči.

Webovou stránku Travel Guru navštíví každý měsíc asi půl milionu lidí, kteří zde vybírají dovolené a krajiny, které chtějí navštívit. Fotky Štrbského plesa a Tater si poprvé všiml Čech žijící v Polsku, jenž si záběr pamatoval z učebnic vlastivědy. „Je to stejné, jako by si známý specialista na ubytování na Slovensku dal na hlavní stránku fotografii Tádž Mahal,“ uvedl pro Denník N. Podle slovenských novinářů prý Indové umístili fotografii na web proto, že nejen zobrazuje krásu hor, ale navíc je volně dostupná ke stažení na Pinterestu.

Podle horolezce a znalce Tater i Himálaje Petera Hámora umístění fotografie jen dokazuje jedinečnost slovenské přírody. „Těší mě, že nejkrásnější fotka, kterou v Indii našli – protože na úvodní stranu se obvykle dává ta nejkrásnější – je z Tater. To jen potvrzuje to, co tvrdím už dávno, že Vysoké Tatry jsou nejhezčí hory na světě,“ vysvětlil pro Denník N. S fotografií si momentálně láme hlavu ředitel hotelu Patria, který je zobrazený na fotografii, a řeší, zda bude mít pro potenciální indické návštěvníky hotel kapacitu.

Zdroj: Denník N

Související články

Inspirace

Do brněnských ulic znovu vyrazil sezónní turistický minibus

V slideru

Vízum do Kanady možná nebude potřeba

Byznys

ČSA zavede nové letecké spojení, začínat ale nebude v Praze

Byznys

Dovolenou bez starostí vám zajistí hotel pro psy

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.