Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I zdánlivě malé činy mají moc měnit svět. Podívejte se, co je člověk schopen vykonat pro záchranu pralesů

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Svět se nezmění, pokud budeme čekat, až něco udělají ostatní. Pohnout se musíme my sami. Když si to uvědomil Skot Michael Yellowlees, neváhal a začal konat. Vzal svou fenu Lunu a společně ušli osm tisíc kilometrů napříč Kanadou. Snažili se tak získat peníze na obnovu skotských horských oblastí.

Cesta trvala devět měsíců, dvojice ji dokončila na začátku prosince. Skotský pár s ambicí překonat hory a prérie druhé největší země světa vyrazil na pouť letos v březnu. Jejich mise začala ve městě Tofino na západním pobřeží ostrova Vancouver v provincii Britská Kolumbie a skončila na nejvýchodnějším bodě Kanady – mysu Cape Spear na poloostrově Avalon v kanadské provincii Newfoundland a Labrador.

Michael tuto pouť podnikl, aby získal peníze pro organizaci Trees for Life. Cílem této charitativní iniciativy je obnova Skotské vysočiny a Kaledonského pralesa. Tato oblast, prales, který kdysi pokrýval většinu území Skotska, potřebuje pomoc. Po staletích rozsáhlé ničivé těžby dřeva je na pokraji existence. Kvůli kácení stromů a vytváření pastvin pro ovce a skot dnes z Kaledonského pralesa zbylo jen 35 jednotlivých území. Dvaatřicetiletý Michael doufá, že díky snahám organizací jako Trees for Life bude Skotsko schopné obnovit divokou přírodu, o kterou za několik posledních stovek let téměř přišlo.

Zdroj: Radio Wave, Euronews

Související články

Zaručeně zlepší den

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…