Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I jedna koruna se počítá. Dobročinný projekt učí Čechy se překonávat a přitom pomáhat

Zdroj fotografie: Dan Krobot

Nedaří se vám naplnit předsevzetí a osobní výzvy? Zkuste je spojit s dobrým skutkem. Projekt dobročinné organizace Dnes pomáhám mění osobní vítězství na příspěvky pro nemocné či hendikepované děti.

Naším přáním je naučit lidi pomáhat a zařadit pomoc do běžného života každého zdravého člověka,“ uvedla zakladatelka organizace Petra Pachlová. Osobní výzvou může být cokoliv – od sportovních výkonů po přečtené strany v knížce. Za každý milník, například v podobě jednoho uběhnutého kilometru, pak zájemci přispívají jednou korunou na dobročinné účely. „Když každý z nás věnuje malou částku, která nebude bolet naši peněženku, dokážeme získat obnos peněz, který někomu významně pomůže,“ popsala Pachlová myšlenku projektu Jedna se počítá.

Projekt Jedna se počítá pomáhá nemocným nebo hendikepovaným dětem. Zdroj: Radim Hájek

Zapojit se mohou i takzvané společensky odpovědné podniky, které věnují jednu korunu za každý prodaný kus zboží, vystavenou fakturu či prodanou nemovitost. V současnosti s organizací spolupracuje celkem 13 firem z nejrůznějších odvětví a vybraná částka už přesáhla jeden milion korun. „Lidé mají ze sebe dvojnásobně hezký pocit, protože pro ty poslané koruny museli něco udělat,“ doplnila Pachlová.

Související články

Zaručeně zlepší den

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Byl na Marsu oceán? Podle vědců ano

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…