Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Horská služba přichází s lavinovou aplikací. Upozorní na možná nebezpečí

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: horskasluzba.cz

Novou aplikaci do mobilního telefonu s informacemi o aktuální lavinové situaci v zadané lokalitě si mohou lyžaři i turisté stáhnout na stránkách Horské služby. Jednou z hlavních funkcí aplikace s názvem SnowSafe je snadné zjištění aktuální lavinové situace na našich horách. Novinka je dostupná pro operační systémy mobilních telefonů iOS (Apple) a Android.

„Původně ji vyvinuli pro potřeby návštěvníků Alp Lawinenwarndienst Tirol a společnost First Line Solutions GmbH. Obrátili se i na nás, zda nechceme naše data exportovat do jejich systému. S tím jsme samozřejmě rádi souhlasili,“ vysvětlil člen Horské služby Krušné hory Tomáš Plíva. „Naše údaje o aktuálním lavinovém nebezpečí každý den exportujeme k nim a aplikace pak s nimi dál pracuje. S kolegou Robertem Dlouhým z HS Krkonoše a členy lavinové komise HS ČR jsme pak aplikaci upravili tak, aby byla kompletně v českém jazyce,“ dodal.

SnowSafe funguje tak, že informace o aktuální lavinové situaci z vámi zvoleného regionu se při prohlížení automaticky uloží v telefonu, takže je pak budete mít k dispozici i v místech bez datového signálu. Možné změny lavinové situace jsou ke stažení každé ráno. Aplikace mimo jiné umožňuje zasílat Horské službě vlastní poznatky přímo z terénu. Ty pak mohou sloužit při vyhodnocování vývoje lavinové situace.

Aplikaci můžete stahovat zde.

Související články

Byznys

Český start-up vyrábí náramky monitorující životní funkce dětí

Inspirace

Aplikace pomůže dětem zapamatovat si telefonní čísla rodičů

Inspirace

Pro Pražany se připravuje vznik nové aplikace Moje Praha

Inspirace

Aplikace Záchranka nově pomáhá i na vodě

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie