Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Hodinky Dot pro zrakově postižené umožňují číst čas i komunikovat

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dot

S rychlým rozvojem technologií přichází na trh stále nová a nová zařízení. Nejsou však pro každého. Například lidé s poškozením zraku mají při využívání těchto zařízení velké omezení. Společnost Dot se rozhodla jít na to se svými produkty z opačné strany.

Dot. Tečka. Pro nevidomé či zrakově postižené lidi stěžejní prvek života. Právě z teček se skládá Braillovo písmo a nyní také speciální hodinky Dot. Jde vůbec o první hodinky tohoto druhu. Jejich uživatelé si čas přečtou snadno podle teček, které s ohledem na čas vystupují na povrch.

Dot Watch jsou nicméně chytré hodinky, a tak umějí víc než jen informovat o čase. Dokážou reprodukovat zprávu či upozornění z chytrého telefonu a lze jejich prostřednictvím také zprávy odesílat. Firma připravuje i další obdobné produkty, tentokrát by se chtěla zaměřit na vzdělávací funkci.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.