Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Google ve svém prohlížeči nově blokuje agresivní reklamy

Zdroj fotografie: Pixabay

Vyskakující reklamy, velké reklamy s odpočtem času nebo videa automaticky spuštěná se zvukem jsou v Chromu už tabu. Nejpoužívanější internetový prohlížeč totiž začal blokovat reklamu, která nesplňuje požadavky Koalice pro lepší reklamu.

Výběr formátů a chování reklamy, kterou bude Google Chrome blokovat, vychází ze studie spokojenosti uživatelů s reklamními sděleními na internetu. Google nechal přes 40 tisíc uživatelů hodnotit 104 sad reklam na počítačích i mobilních zařízeních. Největší odpor měli uživatelé k vyskakujícím reklamám, videoreklamám přehrávaným automaticky se zvukem nebo velké hustotě reklam na obrazovce.

Google pak na výskyt nežádoucích typů reklamy otestoval asi sto tisíc velkých webových serverů. Zjistil přitom, že většina webů nevhodné typy reklamy nezobrazuje. Nejčastěji se internetové servery prohřešovaly vyskakujícími reklamami, u mobilních verzí se zase často reklamy objevovaly v příliš velké hustotě. Podle nových standardů mohou zaujímat pouze třicet procent obrazovky, jinak dojde k jejich automatickému zablokování.

Zdroj: iHned.cz

Související články

Inspirace

Google má novou funkci, ověřuje pravdivost informací

Společnost

Google v Indii předpovídá záplavy a varuje místní

Inspirace

Aplikace pomůže dětem zapamatovat si telefonní čísla rodičů

Inspirace

Neznámá žena zachránila nevěstě zničený svatební dort

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.