Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Giving Tuesday je za rohem. Zaregistrujte se k dobrým skutkům

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Solidarita a ochota pomáhat si navzájem je teď potřeba více než kdy dřív. Možností, jak to udělat, je spousta. Stačí si vybrat jeden z projektů tradiční akce Giving Tuesday, která tento rok připadne na 29. listopad, jak uvedla Asociace společenské odpovědnosti.

Za pár dní se po celém světě opět spojí stovky milionů lidí a v rámci Světového dne štědrosti a dobrých skutků budou konat dobro. Asociace společenské odpovědnosti proto na začátku listopadu spustila registraci dobročinných aktivit. „Kreativní, osobní a především plné laskavosti. To jsou projekty, které se každý rok registrují a oslovují tak širokou veřejnost, aby se k nim přidala a dobro konala spolu s nimi. Díky sdružení si na jedné platformě lidé mohou vybírat to, co je jim nejbližší,” uvedla Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která v Česku zasadila první semínko kolektivního dobra právě v podobě Giving Tuesday.

Do Giving Tuesday se může jednoduše zapojit kdokoliv. Možností, jak svou pomoc pojmout, je nespočet – darování peněz, času, dobrovolničení, ale i odborných znalostí. Nejedná se přitom o žádnou novinku. Globální hnutí Giving Tuesday se angažuje ve více než 80 zemích. Během šesti let už Češi darovali v rámci Giving Tuesday více než 270 milionů korun a vykonali nespočet dobrých skutků.

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti, Giving Tuesday

Související články

Zaručeně zlepší den

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Vzácné vikingské poklady našli amatérští archeologové v Dánsku

Nejsilnější sluneční erupce, která byla kdy zaznamenána

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…