Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Giving Tuesday je za rohem. Zaregistrujte se k dobrým skutkům

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Solidarita a ochota pomáhat si navzájem je teď potřeba více než kdy dřív. Možností, jak to udělat, je spousta. Stačí si vybrat jeden z projektů tradiční akce Giving Tuesday, která tento rok připadne na 29. listopad, jak uvedla Asociace společenské odpovědnosti.

Za pár dní se po celém světě opět spojí stovky milionů lidí a v rámci Světového dne štědrosti a dobrých skutků budou konat dobro. Asociace společenské odpovědnosti proto na začátku listopadu spustila registraci dobročinných aktivit. „Kreativní, osobní a především plné laskavosti. To jsou projekty, které se každý rok registrují a oslovují tak širokou veřejnost, aby se k nim přidala a dobro konala spolu s nimi. Díky sdružení si na jedné platformě lidé mohou vybírat to, co je jim nejbližší,” uvedla Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která v Česku zasadila první semínko kolektivního dobra právě v podobě Giving Tuesday.

Do Giving Tuesday se může jednoduše zapojit kdokoliv. Možností, jak svou pomoc pojmout, je nespočet – darování peněz, času, dobrovolničení, ale i odborných znalostí. Nejedná se přitom o žádnou novinku. Globální hnutí Giving Tuesday se angažuje ve více než 80 zemích. Během šesti let už Češi darovali v rámci Giving Tuesday více než 270 milionů korun a vykonali nespočet dobrých skutků.

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti, Giving Tuesday

Související články

Zaručeně zlepší den

Mladík z Pardubic staví dostupné bydlení podle amerických Tiny Houses

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Pátky bez masa: Katolická tradice by mohla snížit globální emise uhlíku, zjistila studie

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…