Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Francie prosazuje, aby supermarkety nevyhazovaly neprodané jídlo

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Francouzský parlament jednotně odhlasoval požadavek, aby supermarkety dávaly jídlo s prošlou lhůtou trvanlivosti lidem v nouzi místo toho, aby ho rovnou vyhazovaly do popelnic.

Francouzi ročně vyhodí okolo 7,8 milionů tun jídla – více než čtvrtinu z toho vyhazují restaurace a obchody, což by mohlo vyústit v redistribuci více než 800 tisíc tun jídla lidem v nouzi.

Zákon by měl podle plánu vstoupit v platnost 13. ledna 2016. Umožní občanům, aby získali schválení od ministerstva zemědělství k vytvoření skupin, které budou sbírat a přerozdělovat zachráněné jídlo.

Minimálně sto pařížských restaurací se zapojilo do programu redistribuce nevyužitého jídla, které nyní putuje lidem v nouzi. Aktivisté, kteří stáli za návrhem zákona, chtějí prosadit, aby i ve zbylých zemích Evropské unie byl schválen podobný zákon.

„Myslím, že je to skvělá zpráva. Díky úsilí francouzských aktivistů je vidět, že je možné prosadit zákon, který změní atmosféru ve společnosti, zmírní plýtvání jídlem a zároveň pomůže lidem v nouzi. Česká republika by se určitě mohla jejich příkladem inspirovat,“ uvedla studentka marketingových komunikací Michaela Babíková.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…