Jsou mladí, nadaní a vynikají ve svých oborech. Třicet z nich vybral magazín Forbes do svého každoročního žebříčku. Rozhodně si zaslouží vaši pozornost.
Kateřina Vacková je jednou z třicítky vybraných v letošním seznamu. Pokud nevíte, kam ji zařadit, napoví hashtag #prsakoule. Právě i jeho prostřednictvím se podařilo propagovat vynikající kampaň nazvanou Sahám si na ně každý den, která má za cíl upozornit na důležitost samovyšetření jakožto prevence rakoviny prsu a varlat. Sama Vacková si rakovinou prošla a právě tato zkušenost ji přivedla k myšlence založení neziskové organizace Loono.
Pomáhat se snaží i Arthur Sniegon, jen ne lidem, ale zvířatům. Cestovatel žijící v Africe bojuje za ochranu tamějších slonů ohrožovaných pytláky. V rámci svého projektu Save-Elephants se snaží rozšířit povědomí o alarmující situaci a vést lidi k aktivní pomoci. Sám Sneigon mimo jiné spolupracuje na odhalování a zatýkání překupníků se slonovinou.
Pozitivní je i sociální projekt Pragulic, který zprostředkovává zážitky s lidmi bez domova a tím zájemcům umožňuje poznat jejich svět a změnit zažité stereotypy, které jsou s bezdomovectvím spjaté. Spoluzakladatelkou projektu je Tereza Jurečková, která vedle toho pomáhá začínajícím podnikatelům a sama byla loni oceněna jako společensky prospěšná podnikatelka roku.
Pestrý žebříček doplňuje například politik Dominik Feri, vědec Štěpán Timr a pánský módní krejčí Leo Macenauer. Velká část vybrané třicítky je více či méně spjata s moderními technologiemi, ať už jde o vývojáře, grafiky nebo internetové podnikatele. Hojně je zastoupen i zábavní průmysl – film, hudba či fenomén Youtube videí. Nechybí ani sportovci a úspěšní kuchaři.
Zdroj: forbes.cz
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…