Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Forbes opět sestavil seznam 30 talentovaných Čechů do 30 let

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Henning Schlottmann, Wikimedia Commons

Jsou mladí, nadaní a vynikají ve svých oborech. Tři desítky z nich vybral magazín Forbes do svého každoročního žebříčku. Věnujte jim svou pozornost, rozhodně si ji zaslouží.

Jméno Adam Ondra znal ještě před rokem málokdo. Přitom tento mladý lezec dosahuje výjimečných výsledků už od dětství. Jeho doménou je lezení na obtížnost a bouldering a je držitelem osmi medailí z mistrovství světa. Loni si připsal světový rekord, když jako druhý v historii zdolal volným způsobem pověstnou stěnu Dawn Wall – a to o 11 dní rychleji než jeho předchůdce.

To Kamila Boudová sbírá své úspěchy úplně jinde. Je odbornice na udržitelnou módu, zakladatelka Sustainable Fashion Day a koordinátorka projektu Fashion Revolution. Nepřekvapí proto, že se v souvislosti s její osobou často užívá spojení módní revolucionářka. Žije převážně v Paříži, kde vyučuje na vysoké škole módního obchodu.

Jan Rosický si o pozornost řekl v loňském roce, když jako první Čech získal prestižní mezinárodní ocenění Student Design Award. Cenu obdržel za návrh šperku, jímž lze bezkontaktně platit a s pomocí doprovodných aplikací přehledně spravovat své finance. Aktuálně se Rosický věnuje start-upu Invent Medical, jenž prostřednictvím 3D tisku vyrábí zdravotní pomůcky.

Do žebříčku je zahrnuta i oblast zábavního průmyslu. Figuruje v ní třeba herečka Eva Josefíková, její kolega Jan Cina, youtuber Kovy nebo zpěvačka Žofie Dařbujánová. Sportovce zastupuje olympijský vítěz Lukáš Krpálek a paralympijský zlatý medailista v plavání Arnošt Petráček.

Nechybí také jména spjatá se zajímavými projekty: Jan Vlachynský za podniky Super Panda Circus a Bar, který neexistuje, Adam Podhola jakožto bojovník za křivou zeleninu v Zachraň jídlo, Vítek Ježek za Rekola, Adam Matuška z pivovaru Matuška nebo duo Lukáš Žďárský a Jakub Zajíc stojící za Kavárnou, co hledá jméno a Vnitroblockem.

Zdroj: forbes.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory