Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Firmy mají i přes léto napilno, přijímají nové zaměstnance a rozšiřují výrobu

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Firmám v Olomouckém kraji se i během letních měsíců daří. Pozitivní vliv to má i na českou ekonomiku. Výroba překračuje stoprocentní hranici. Firmy nabírají nové zaměstnance, kooperují s dalšími společnostmi a rozšiřují výrobu. Mnohé z nich mají domluvené zakázky až do konce roku. 

Letní období jako nejproduktivnější část roku včetně náboru několika desítek nových zaměstnanců či brigádníků a kooperace s dalšími firmami, taková je situace mnoha velkých a středních podniků v Olomouckém kraji, zejména těch, které se zaměřují na oblast strojírenství. Jejich výroba běží doslova na plné obrátky, takže se jim úspěšně daří překračovat stoprocentní výkon, dbají ale přitom na zachování úrovně výroby.

Během letních měsíců tak výrobu na dvě směny zavedl například Papcel (Litovel), produkující papírenské stroje a technologie. Pars (Šumperk) zabývající se kolejovými vozidly má dostatek zakázek až do konce roku. Podobná je situace také v Hopaxu (Červenka) nebo Česko-slezské výrobní (Zlaté Hory), kde si sice velký tlak na výrobu spjatý s odpovědností a významem pro další zakázky připouští, nicméně považují to za příjemné starosti. Výjimkou není ani jeden z největších zaměstnavatelů olomouckého kraje, Siemens (Mohelnice), který chybějící zaměstnance nahrazuje brigádníky. Šanci tady dostávají zejména ti, jejichž alespoň jeden rodič už ve firmě pracuje.

Hrnoucí se zakázky spojené s potřebou nových pracovníků tak značně pomohou oblastem s dlouhodobou nezaměstnaností, jako je například Jesenicko. Díky zvedajícím se tržbám mohou firmy dále získané finance investovat do inovace výroby, nákupu nové techniky či zaškolení nových zaměstnanců. V neposlední řadě se pak tento příznivý stav odrazí ve vývoji české ekonomiky.

Zdroj: idnes.cz

 

Související články

Byznys

V Česku rostou platy a počty zaměstnanců, zvýšila se i průmyslová výroba

Byznys

České ekonomice se i nadále daří

Byznys

Řecká ekonomika se začíná probouzet

Byznys

Češi si v průměru vydělají 25 500 korun měsíčně, což je o 583 korun více než loni

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.