Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Filmové hvězdy i fanoušci vyšlapali na festivalu pro charitu přes půl milionu korun

2 minuty radosti
Na kolech se vystřídali politici, hudebníci i známí herci. Zdroj: Nadace ČEZ

Známé osobnosti i filmoví fanoušci vyšlapali začátkem července na festivalu v Karlových Varech více než půl milionu korun. Peníze získané šlapáním na kolech nadace ČEZ poputují na charitu. Rozdělí si je Aliance žen s rakovinou prsu a Nadace policistů a hasičů.

Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech stejně jako loni nezapomněli v plánování programu na charitu a uspořádali charitativní šlapání na kole. Ve spolupráci s Oranžovými koly Nadace ČEZ umístili na pódium před hotelem Thermal kola, na kterých se vystřídali politici, hudebníci i známí herci.

Za Nadaci policistů a hasičů šlapal například ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní prezident Tomáš Tuhý. Zahanbit se ale nenechaly ani české hudební a herecké hvězdy. „Jezdím na kolečkových bruslích. To je jediná věc, kterou dělám, jinak jsem spíš antisportovní,“ řekla během svého výkonu na pódiu herečka Simona Babčáková, kterou můžete znát ze seriálu Comeback. Do pedálů šlápli i členové skupiny Lucie David Koller či Robert Kodym, prezident festivalu Jiří Bartoška a rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Aliance žen s rakovinou prsu se v letošním roce stala hlavním neziskovým partnerem karlovarského festivalu. Organizace se snaží šířit osvětu o rakovině prsu a díky prezentaci na festivalu i získávat prostředky pro svoji činnost. „Vyšlapané peníze použijeme na financování našich aktivit, zejména na pokračování projektu Ostře sledovaná prsa podporujícího prevenci před zhoubným onemocněním prsu,“ sdělila ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Eva Knappová. Alianci na festivalu podpořil charitativním koncertem i Dan Bárta.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Přinášíme tipy na smysluplné dárky. Udělají vám radost a zároveň pomohou druhým

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.