Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Filmové hvězdy i fanoušci vyšlapali na festivalu pro charitu přes půl milionu korun

2 minuty radosti
Na kolech se vystřídali politici, hudebníci i známí herci. Zdroj: Nadace ČEZ

Známé osobnosti i filmoví fanoušci vyšlapali začátkem července na festivalu v Karlových Varech více než půl milionu korun. Peníze získané šlapáním na kolech nadace ČEZ poputují na charitu. Rozdělí si je Aliance žen s rakovinou prsu a Nadace policistů a hasičů.

Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech stejně jako loni nezapomněli v plánování programu na charitu a uspořádali charitativní šlapání na kole. Ve spolupráci s Oranžovými koly Nadace ČEZ umístili na pódium před hotelem Thermal kola, na kterých se vystřídali politici, hudebníci i známí herci.

Za Nadaci policistů a hasičů šlapal například ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní prezident Tomáš Tuhý. Zahanbit se ale nenechaly ani české hudební a herecké hvězdy. „Jezdím na kolečkových bruslích. To je jediná věc, kterou dělám, jinak jsem spíš antisportovní,“ řekla během svého výkonu na pódiu herečka Simona Babčáková, kterou můžete znát ze seriálu Comeback. Do pedálů šlápli i členové skupiny Lucie David Koller či Robert Kodym, prezident festivalu Jiří Bartoška a rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Aliance žen s rakovinou prsu se v letošním roce stala hlavním neziskovým partnerem karlovarského festivalu. Organizace se snaží šířit osvětu o rakovině prsu a díky prezentaci na festivalu i získávat prostředky pro svoji činnost. „Vyšlapané peníze použijeme na financování našich aktivit, zejména na pokračování projektu Ostře sledovaná prsa podporujícího prevenci před zhoubným onemocněním prsu,“ sdělila ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Eva Knappová. Alianci na festivalu podpořil charitativním koncertem i Dan Bárta.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou firmy Bezobalu Veronikou Nováčkovou.