Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ekologie má zelenou. Google Maps budou nabízet trasy s nejmenší uhlíkovou stopou

Ilustrační foto: Pixabay

Dorazit do cíle co nejrychleji neznamená vždy nejekologičtěji. Aplikace Google Maps proto přichází s novinkou. Svým uživatelům bude vedle nejkratší či bezplatné trasy nabízet také možnost cesty, při které jejich auto vypustí do ovzduší nejméně emisí.

Trasu s nejmenší uhlíkovou stopou bude aplikace uživatelům navrhovat automaticky jako výchozí. Pokud budou jiné alternativy výrazně rychlejší, nabídne srovnání množství vyprodukovaných emisí a možnost výběru. Ekologicky nejpřijatelnější trasu bude Google Maps odhadovat na základě faktorů, jako je hustota provozu či výškový profil trasy.

Jsme schopni najít ekologičtější alternativu s minimálním nebo žádným časovým kompromisem,“ řekl ředitel Google Maps Russell Dicker. Funkci plánuje spustit nejprve ve Spojených státech amerických, později bude Google přidávat také další země. V budoucnu chce firma do porovnávání zařadit i možnost cestování na kole či hromadnou dopravou.

Zdroj: České noviny, Reuters

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…