Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dvojitá radost. Sestřeleným terčem pomůžou biatlonisté nevidomým

Zdroj fotografie: Petr Slavík

Závodníci české biatlonové reprezentace mají v letošní sezóně o důvod víc snažit se mít přesnou mušku. Vedle kvalitního sportovního výsledku jim je dodatečnou motivací i skutečnost, že každý jejich sestřelený terč podpoří nevidomé děti částkou 500 korun.

Myšlenka projektu má v sobě ohromnou sílu – pomoc dětem přímo navázaná na náš sport, na výsledky českých závodníků. Jejich výkony tak dostanou další rozměr. Vedle emocí na straně fanoušků současně podpoří i dobrou věc. Jednoduše řečeno, pomůže každá proměna terče z černé na bílou,“ okomentoval projekt sportovní ředitel českého biatlonového svazu Ondřej Rybář.

Za projektem Trefa pro Leontinku stojí Generali Česká pojišťovna ve spolupráci s Českým svazem biatlonu Nadací Leontinka, která podporuje děti se zrakovým handicapem. Vybrané prostředky využije na financování rané péče u takových dětí, jejímž cílem je především eliminovat nebo zmírnit důsledky postižení a poskytnout jim i jejich rodinám patřičnou podporu.

Peníze věnuje skrze biatlonisty právě Generali Česká pojišťovna. A nepůjde o malé částky. Pro představu – jen za uplynulý víkend první biatlonová zastávka sezóny zajistila nadaci 122 500 korun. Zapojit se mohou i fanoušci, a to zasláním DMS v ceně 60 korun ve tvaru DMS TREFA 60.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Na likvidaci nedopalků ve Španělsku se budou nově podílet tabákové firmy

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Nový život vyhozeným pokojovým rostlinám dávají nadšenci v Seville

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…