Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dvojitá radost. Sestřeleným terčem pomůžou biatlonisté nevidomým

Zdroj fotografie: Petr Slavík

Závodníci české biatlonové reprezentace mají v letošní sezóně o důvod víc snažit se mít přesnou mušku. Vedle kvalitního sportovního výsledku jim je dodatečnou motivací i skutečnost, že každý jejich sestřelený terč podpoří nevidomé děti částkou 500 korun.

Myšlenka projektu má v sobě ohromnou sílu – pomoc dětem přímo navázaná na náš sport, na výsledky českých závodníků. Jejich výkony tak dostanou další rozměr. Vedle emocí na straně fanoušků současně podpoří i dobrou věc. Jednoduše řečeno, pomůže každá proměna terče z černé na bílou,“ okomentoval projekt sportovní ředitel českého biatlonového svazu Ondřej Rybář.

Za projektem Trefa pro Leontinku stojí Generali Česká pojišťovna ve spolupráci s Českým svazem biatlonu Nadací Leontinka, která podporuje děti se zrakovým handicapem. Vybrané prostředky využije na financování rané péče u takových dětí, jejímž cílem je především eliminovat nebo zmírnit důsledky postižení a poskytnout jim i jejich rodinám patřičnou podporu.

Peníze věnuje skrze biatlonisty právě Generali Česká pojišťovna. A nepůjde o malé částky. Pro představu – jen za uplynulý víkend první biatlonová zastávka sezóny zajistila nadaci 122 500 korun. Zapojit se mohou i fanoušci, a to zasláním DMS v ceně 60 korun ve tvaru DMS TREFA 60.

Související články

Byznys

Čeští vědci vytvořili chytrou stélku do bot. Představili ji v Silicon Valley

Nezařazené

FC Barcelona pomáhá vzdělávat

Byznys

Nadační fond Ma-Ma Foundation splnil již sedmnácté přání lidem v těžké životní situaci

Inspirace

Sbírka Pomozte dětem letos vybrala rekordních 10 milionů

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.