Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dopravní aplikace Citymove umožňuje chytrý mix přepravy

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: ŠKODA Storyboard

Pohybovat se nyní ve velkoměstech už není tak snadné jako dřív. Lidé se potýkají s přeplněnými ulicemi či obsazenými parkovacími domy. Proto firma Škoda Auto před šesti měsíci spustila dopravní aplikaci Citymove. Uživatelé v Praze pomocí ní najdou nejrychlejší způsob dopravy a zaplatí parkovné nebo lístek v MHD.

DigiLab, inovační laboratoř mladoboleslavské Škodovky, přinesla před půl rokem unikátní mobilní aplikaci, která pracuje multimediálně. Uživatel tak nemusí používat několik různých aplikací, všechno je totiž propojeno v jedné, což přináší větší komfort. Cestující napíše, kam se potřebuje dostat, a aplikace mu najde nejlepší řešení. Může se jednat o taxi, sdílená kola, MHD nebo trasu pro pěší chůzi. Citymove zvládá všechno zkombinovat a nic nestojí. Přes aplikaci je možné taky platit parkovné nebo si koupit lístky na metro.

Škoda Auto DigiLab se zaměřuje na vývoj mobility, konektivity a digitalizaci. Vizí společnosti je hledat nová řešení v oblasti globální mobility a rozvíjet inovativní myšlenky. Do budoucna firma předpokládá, že poskytovaný počet služeb v aplikaci Citymove se bude nadále rozšiřovat. V současnosti appku používá 20 tisíc osob.

Související články

Zaručeně zlepší den

Velryba je hrdá na svého potomka. Pochlubila se jím turistům

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Nové možnosti posledního rozloučení, kde se nemusí plakat

Čím to je, že čokoláda tak dobře chutná? Vědci už to vědí

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…