Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dočkají se šťastného konce? Pohádkový web pro neslyšící děti dělí od spuštění jen krůček

Společně strávený u pohádek utužuje vztah mezi rodiči a dětmi. Zdroj: Freepik

Poslechnout si před spaním pohádku se zdá být v dětských letech naprostou samozřejmostí. Pro neslyšící ratolesti je to však jen zbožné přání. Alespoň částečně jim ho pomůže splnit nový webový portál, na který se nyní Českomoravská unie neslyšících pokouší shromáždit finanční prostředky.

Portál Weblíčko zaujme hravým vizuálním zpracováním.

Nový web s pestrým výběrem pohádek, básniček a dalších příběhů v českém znakovém jazyce vzniká v návaznosti na již ukončený projekt internetové televize pro neslyšící děti a mládež WEBlik, kterou dříve provozovala Česká komora tlumočníků znakového jazyka.

Nově vznikající Weblíčko nyní zaštiťuje Českomoravská unie neslyšících spolu s klubem Jablíčko dětem, který pomáhá rodičům a jejich potomkům se sluchovým postižením. Virtuální průvodci, tedy kreslené Jablíčko a jeho kamarád ježek, už jsou připraveni. Zbývá jen naplnit webovou stránku obsahem.

Učení hrou

Rodinné sledování pohádek a básniček přináší výhody pro všechny zúčastněné. Děti si rozšíří slovní zásobu a seznámí se s příběhy, které k dětství neodmyslitelně patří. Českému znakovému jazyku se pak spolu s dětmi učí také rodiče a hravou formu vzdělávání jistě uvítají i všichni ostatní zájemci o osvojení této dovednosti.

Vybrané finance poslouží jako odměna vypravěčům. Zdroj: FB Weblíčko

Rodiče neslyšících dětí budou mít díky Weblíčku příležitost harmonicky rozvíjet vztah se svými dětmi. Společná komunikace mezi rodiči a jejich dětmi je totiž základem každého pevného vztahu,“ vysvětlují zakladatelé iniciativy v popisu crowdfundingové kampaně na portálu Hithit. Finanční obnos, který vyberou, pokryje výdaje na odměny neslyšícím vypravěčům a na zpracování natočeného materiálu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Káva je eko. Z recyklovaných kapslí od kávy Nespresso vyrobili hodinky

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Ministerstvo životního prostředí představilo pravidla pro zálohování PET lahví a plechovek, platit budou od roku 2025

Liberecký dopravní podnik testuje nový bezpečnostní systém

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…