Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dočkají se šťastného konce? Pohádkový web pro neslyšící děti dělí od spuštění jen krůček

Společně strávený u pohádek utužuje vztah mezi rodiči a dětmi. Zdroj: Freepik

Poslechnout si před spaním pohádku se zdá být v dětských letech naprostou samozřejmostí. Pro neslyšící ratolesti je to však jen zbožné přání. Alespoň částečně jim ho pomůže splnit nový webový portál, na který se nyní Českomoravská unie neslyšících pokouší shromáždit finanční prostředky.

Portál Weblíčko zaujme hravým vizuálním zpracováním.

Nový web s pestrým výběrem pohádek, básniček a dalších příběhů v českém znakovém jazyce vzniká v návaznosti na již ukončený projekt internetové televize pro neslyšící děti a mládež WEBlik, kterou dříve provozovala Česká komora tlumočníků znakového jazyka.

Nově vznikající Weblíčko nyní zaštiťuje Českomoravská unie neslyšících spolu s klubem Jablíčko dětem, který pomáhá rodičům a jejich potomkům se sluchovým postižením. Virtuální průvodci, tedy kreslené Jablíčko a jeho kamarád ježek, už jsou připraveni. Zbývá jen naplnit webovou stránku obsahem.

Učení hrou

Rodinné sledování pohádek a básniček přináší výhody pro všechny zúčastněné. Děti si rozšíří slovní zásobu a seznámí se s příběhy, které k dětství neodmyslitelně patří. Českému znakovému jazyku se pak spolu s dětmi učí také rodiče a hravou formu vzdělávání jistě uvítají i všichni ostatní zájemci o osvojení této dovednosti.

Vybrané finance poslouží jako odměna vypravěčům. Zdroj: FB Weblíčko

Rodiče neslyšících dětí budou mít díky Weblíčku příležitost harmonicky rozvíjet vztah se svými dětmi. Společná komunikace mezi rodiči a jejich dětmi je totiž základem každého pevného vztahu,“ vysvětlují zakladatelé iniciativy v popisu crowdfundingové kampaně na portálu Hithit. Finanční obnos, který vyberou, pokryje výdaje na odměny neslyšícím vypravěčům a na zpracování natočeného materiálu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový korpus české poezie je neobsáhlejší na světě

Lidé vás mají raději, než si myslíte. Vědci přišli na to, proč

Úspora energií? Omezte „upíří sílu“ vašich spotřebičů

Práce z domova jako právo. Kdo si ji nyní bude moci nárokovat?

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…