Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobrovolníci z Masarykovy univerzity získali evropské ocenění za pomoc v době pandemie

Studenti Lékařské fakulty MU pomáhají s odběry vzorků při podezření na covid-19. Foto: Masarykova Univerzita

Za pomoc v boji proti šíření pandemie koronaviru a snahu přispět ke zvládání jejich důsledků získalo letošní Cenu evropského občana Dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ. Ocenění, které již od roku 2008 každoročně uděluje Evropský parlament, letos obdrželo osmadvacet občanů a organizací ze všech členských států EU.

Masarykova univerzita si ocenění vysloužila díky založení centra MUNI POMÁHÁ v reakci na pandemii koronaviru na jaře roku 2020. Centrum se soustředilo především na propojování dobrovolníků s organizacemi a jednotlivci. Pomoc se přitom pracovníci centra snažili poskytovat stabilně a dlouhodobě. Následně vytvořili také databázový systém pro koordinátory a mobilní i webovou dobrovolnickou aplikaci.  

Přestože původní zaměření centra bylo primárně soustředěno na boj proti pandemii, fungovat bude i nadále. „Centrum vyvíjí programy, které nesouvisejí s COVID-19, například studentské právní poradenské centrum, inkubátor pomoci, v současné době se aktivně angažuje v pomoci lidem v obcích na jižní Moravě, které postihlo tornádo,“ uvedla pro Magazín M prorektorka Masarykovy univerzity Simona Koryčánková.

Cenu evropského občana udělují zástupci Evropského parlamentu jednotlivcům, skupinám, sdružením nebo organizacím za jejich přínos v prosazování lepšího vzájemného porozumění a bližší integrace mezi občany a členskými státy, za podporu společných hodnot či za zprostředkování přeshraniční nebo nadnárodní spolupráce v rámci Evropské unie.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dovolte si dovolenou. Jak cestovat s málo penězi, ale velkými zážitky?

Změna v solárních panelech na polích – nemusí jen zabírat místo, mohou se u nich pěstovat plodiny

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Vědci jako první na světě vytvářejí ekologický cement z řas

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…