Do Národního muzea z pohodlí domova? Díky Street View je to možné

Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud patříte mezi milovníky kulturních institucí, ale neradi se necháváte spoutávat otevírací dobou nebo vás znervózňují davy lidí, máme pro vás skvělou zprávu. U příležitosti 15. výročí vzniku Map Google zdokumentovala česká pobočka firmy prostřednictvím Street View vybrané prostory nově zrekonstruované historické budovy Národního muzea. K vidění jsou také místnosti, které byly pro veřejnost dosud nepřístupné. A pokud dáváte přednost osobní návštěvě, Národní muzeum připravilo milou novinku.

Konkrétně je virtuálním návštěvníkům k dispozici atrium, hlavní vstup, schodiště, běžně nepřístupné 2. patro, panteon a kupole Národního muzea. Díky službě Street View se lidé mohou pokochat nádherným kazetovým stropem, mramorovými podlahami, bronzovými sochami českých vladařů a významných osobností včetně bájné kněžny Libuše. Milovníky romantiky pak jistě potěší skutečnost, že si některé části Národního muzea mohou prohlédnout tak, jak vypadají v noci. Virtuální prohlídka je dostupná kdykoliv na počítači i telefonu.

Pro milovníky historie z pohodlí domova připomeňme, že podobným způsobem je možné navštívit všechny české památky chráněné UNESCO. Například trasu Jizerské 50, žižkovský byt Jaroslava Foglara nebo Muzeum Járy Cimrmana v Jizerských horách.

Národní muzeum však nezapomnělo ani na návštěvníky preferující osobní návštěvu – od 1. března letošního roku zavádí vstup do všech svých objektů zdarma, a to pro děti a mládež do 15 let. Všichni návštěvníci bez rozdílu věku pak mají možnost navštívit zdarma stálé expozice i výstavy během sedmi předem stanovených termínů – 18. května, 1. června, 13. června, 12. září, 28. září, 28. října a 17. listopadu.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.