Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Do Národního muzea z pohodlí domova? Díky Street View je to možné

Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud patříte mezi milovníky kulturních institucí, ale neradi se necháváte spoutávat otevírací dobou nebo vás znervózňují davy lidí, máme pro vás skvělou zprávu. U příležitosti 15. výročí vzniku Map Google zdokumentovala česká pobočka firmy prostřednictvím Street View vybrané prostory nově zrekonstruované historické budovy Národního muzea. K vidění jsou také místnosti, které byly pro veřejnost dosud nepřístupné. A pokud dáváte přednost osobní návštěvě, Národní muzeum připravilo milou novinku.

Konkrétně je virtuálním návštěvníkům k dispozici atrium, hlavní vstup, schodiště, běžně nepřístupné 2. patro, panteon a kupole Národního muzea. Díky službě Street View se lidé mohou pokochat nádherným kazetovým stropem, mramorovými podlahami, bronzovými sochami českých vladařů a významných osobností včetně bájné kněžny Libuše. Milovníky romantiky pak jistě potěší skutečnost, že si některé části Národního muzea mohou prohlédnout tak, jak vypadají v noci. Virtuální prohlídka je dostupná kdykoliv na počítači i telefonu.

Pro milovníky historie z pohodlí domova připomeňme, že podobným způsobem je možné navštívit všechny české památky chráněné UNESCO. Například trasu Jizerské 50, žižkovský byt Jaroslava Foglara nebo Muzeum Járy Cimrmana v Jizerských horách.

Národní muzeum však nezapomnělo ani na návštěvníky preferující osobní návštěvu – od 1. března letošního roku zavádí vstup do všech svých objektů zdarma, a to pro děti a mládež do 15 let. Všichni návštěvníci bez rozdílu věku pak mají možnost navštívit zdarma stálé expozice i výstavy během sedmi předem stanovených termínů – 18. května, 1. června, 13. června, 12. září, 28. září, 28. října a 17. listopadu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.