Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Do Národního muzea z pohodlí domova? Díky Street View je to možné

Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud patříte mezi milovníky kulturních institucí, ale neradi se necháváte spoutávat otevírací dobou nebo vás znervózňují davy lidí, máme pro vás skvělou zprávu. U příležitosti 15. výročí vzniku Map Google zdokumentovala česká pobočka firmy prostřednictvím Street View vybrané prostory nově zrekonstruované historické budovy Národního muzea. K vidění jsou také místnosti, které byly pro veřejnost dosud nepřístupné. A pokud dáváte přednost osobní návštěvě, Národní muzeum připravilo milou novinku.

Konkrétně je virtuálním návštěvníkům k dispozici atrium, hlavní vstup, schodiště, běžně nepřístupné 2. patro, panteon a kupole Národního muzea. Díky službě Street View se lidé mohou pokochat nádherným kazetovým stropem, mramorovými podlahami, bronzovými sochami českých vladařů a významných osobností včetně bájné kněžny Libuše. Milovníky romantiky pak jistě potěší skutečnost, že si některé části Národního muzea mohou prohlédnout tak, jak vypadají v noci. Virtuální prohlídka je dostupná kdykoliv na počítači i telefonu.

Pro milovníky historie z pohodlí domova připomeňme, že podobným způsobem je možné navštívit všechny české památky chráněné UNESCO. Například trasu Jizerské 50, žižkovský byt Jaroslava Foglara nebo Muzeum Járy Cimrmana v Jizerských horách.

Národní muzeum však nezapomnělo ani na návštěvníky preferující osobní návštěvu – od 1. března letošního roku zavádí vstup do všech svých objektů zdarma, a to pro děti a mládež do 15 let. Všichni návštěvníci bez rozdílu věku pak mají možnost navštívit zdarma stálé expozice i výstavy během sedmi předem stanovených termínů – 18. května, 1. června, 13. června, 12. září, 28. září, 28. října a 17. listopadu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Sochy ohrožených zvířat z písku potěší návštěvníky Pusteven

Nová továrna na zachycování vzduchu zvládne zpracovat 36 tisíc tun CO2 ročně

Možná konečně víme, proč ženy cítí chlad intenzivněji než muži

Konec čekání na dobití baterky. Nové baterie do elektroaut se nabijí již za 10 minut

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…