Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Do Národního muzea z pohodlí domova? Díky Street View je to možné

Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud patříte mezi milovníky kulturních institucí, ale neradi se necháváte spoutávat otevírací dobou nebo vás znervózňují davy lidí, máme pro vás skvělou zprávu. U příležitosti 15. výročí vzniku Map Google zdokumentovala česká pobočka firmy prostřednictvím Street View vybrané prostory nově zrekonstruované historické budovy Národního muzea. K vidění jsou také místnosti, které byly pro veřejnost dosud nepřístupné. A pokud dáváte přednost osobní návštěvě, Národní muzeum připravilo milou novinku.

Konkrétně je virtuálním návštěvníkům k dispozici atrium, hlavní vstup, schodiště, běžně nepřístupné 2. patro, panteon a kupole Národního muzea. Díky službě Street View se lidé mohou pokochat nádherným kazetovým stropem, mramorovými podlahami, bronzovými sochami českých vladařů a významných osobností včetně bájné kněžny Libuše. Milovníky romantiky pak jistě potěší skutečnost, že si některé části Národního muzea mohou prohlédnout tak, jak vypadají v noci. Virtuální prohlídka je dostupná kdykoliv na počítači i telefonu.

Pro milovníky historie z pohodlí domova připomeňme, že podobným způsobem je možné navštívit všechny české památky chráněné UNESCO. Například trasu Jizerské 50, žižkovský byt Jaroslava Foglara nebo Muzeum Járy Cimrmana v Jizerských horách.

Národní muzeum však nezapomnělo ani na návštěvníky preferující osobní návštěvu – od 1. března letošního roku zavádí vstup do všech svých objektů zdarma, a to pro děti a mládež do 15 let. Všichni návštěvníci bez rozdílu věku pak mají možnost navštívit zdarma stálé expozice i výstavy během sedmi předem stanovených termínů – 18. května, 1. června, 13. června, 12. září, 28. září, 28. října a 17. listopadu.

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku otevře první udržitelný obchoďák. Kdy a kam vyrazit na nákup?

Zaručeně rozzáří den. Podívejte se na nejvtipnější přírodní scenérie letošního roku

Najděte si svého zemědělce. Nový web nabízí přehled českých farmářů

Revoluce ve školství je na dohled. Český projekt připravuje novou metodiku aktivní výuky

Inspirativní rozhovor

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Přečtěte si rozhovor s fotografem, redaktorem a milovníkem krás naší země.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…