Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Do Národního muzea z pohodlí domova? Díky Street View je to možné

Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud patříte mezi milovníky kulturních institucí, ale neradi se necháváte spoutávat otevírací dobou nebo vás znervózňují davy lidí, máme pro vás skvělou zprávu. U příležitosti 15. výročí vzniku Map Google zdokumentovala česká pobočka firmy prostřednictvím Street View vybrané prostory nově zrekonstruované historické budovy Národního muzea. K vidění jsou také místnosti, které byly pro veřejnost dosud nepřístupné. A pokud dáváte přednost osobní návštěvě, Národní muzeum připravilo milou novinku.

Konkrétně je virtuálním návštěvníkům k dispozici atrium, hlavní vstup, schodiště, běžně nepřístupné 2. patro, panteon a kupole Národního muzea. Díky službě Street View se lidé mohou pokochat nádherným kazetovým stropem, mramorovými podlahami, bronzovými sochami českých vladařů a významných osobností včetně bájné kněžny Libuše. Milovníky romantiky pak jistě potěší skutečnost, že si některé části Národního muzea mohou prohlédnout tak, jak vypadají v noci. Virtuální prohlídka je dostupná kdykoliv na počítači i telefonu.

Pro milovníky historie z pohodlí domova připomeňme, že podobným způsobem je možné navštívit všechny české památky chráněné UNESCO. Například trasu Jizerské 50, žižkovský byt Jaroslava Foglara nebo Muzeum Járy Cimrmana v Jizerských horách.

Národní muzeum však nezapomnělo ani na návštěvníky preferující osobní návštěvu – od 1. března letošního roku zavádí vstup do všech svých objektů zdarma, a to pro děti a mládež do 15 let. Všichni návštěvníci bez rozdílu věku pak mají možnost navštívit zdarma stálé expozice i výstavy během sedmi předem stanovených termínů – 18. května, 1. června, 13. června, 12. září, 28. září, 28. října a 17. listopadu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový test dokáže odhalit rakovinu prsu za pět sekund pomocí slin

Nejlepším řešením bezdomovectví je prevence, ne hroty na lavičkách, říká spoluzakladatelka Architektů bez hranic

Pakt proti dezinformacím generovaným AI má omezit narušování demokratických voleb

Kniha o Harry Potterovi má hodnotu 11 tisíc liber

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…