Dívka visela z okna ve čtvrtém patře! Sousedi ji chytili do deky

FOTO: Reuter
 

Stačilo pár vteřin a neštěstí by bylo na světě. Kdyby  si v čínském městě Ťiou-čchüan sousedi nevšimli malé dívenky, která visí z okna ve čtvrtém patře, čekala by ji dozajista smrt. Sousedé ale okamžitě začali shánět deku a dívku do ní chytili. Komu čest, tomu čest!

Ťi-ťün Jen se zrovna vracel z nákupu, když uslyšel volání o pomoc. Nechal tašky taškami a běžel za voláním. Pak spatřil dívenku visící z okna. Neváhal a běžel k sousedce pro deku.

„Probudilo mě klepání na dveře. Otevřela jsem a byl tam Jen. Ptal se mě, jestli mám deku. Když jsem se zeptala proč, řekl mi, že z okna visí malá holčička,“ citovala agentura Reuters Fej Jüovou.

Sousedé napnuli deku a dívka spadla rovnou do ní. Déle už by se asi neudržela! Dítě putovalo ještě na vyšetření do nemocnice, kde zjistili, že nemá ani škrábnutí.

Není to poprvé, co kolemjdoucí chytali padající dítě. Pohotovost prokázal loni v květnu i jiný Číňan, který chytil přímo do náručí roční dítě, které vypadlo z druhého patra bytu v čínském městě Čung-šan.

 

Veronika Pukačová

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Potěšení bez výčitek. První český supermarket nabízí fairtradové květiny

Salát ze zahrádky v prosinci? Rakušan našel způsob, jak pěstovat zeleninu v zimě

Jak udržet v krajině vodu? Díky českému projektu se do Krušných hor vrátila vláha

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.