Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Divadlo, ve kterém to žije i za časů korony. Britové navrhli unikátní sál

Zdroj fotografie: The Vertical Theatre

Milovníci kultury zajisté ocení divadlo, které bude moci hrát i za časů pandemie. Architekti z Velké Británie navrhli budovu, ve které by se mohla odehrávat živá vystoupení za účasti diváků a s dodržováním dostatečných rozestupů.

Divadlo má ambice stát se představitelem zcela nové éry konzumování živých uměleckých vystoupení. Zdroj fotografie: The Vertical Theatre

Architekti studia Stufish navrhli jedinečné divadlo The Vertical Theatre. Jeho koncept dbá na dodržování bezpečných rozestupů a zároveň je mobilní, což umožňuje budovu postavit na libovolných místech. Cílem autorů je zajistit prostřednictvím této flexibilní stavby budoucnost živé kultury. Vize architektů je vybudovat divadlo tento rok ve Velké Británii a posléze i v zahraničí.

Prostor by mohl sloužit i pro cirkusová představení. Zdroj fotografie: The Vertical Theatre

Budova pojme 1200 až 2400 diváků. Publikum bude sedět na jednotlivých balkonech o kapacitě čtyři až dvanáct osob. Zároveň budou organizátoři z místa poskytovat živé vysílání, aby bylo možné vystoupení sledovat odkudkoliv. Divadlo je zastřešeno, přičemž stěny budovy zůstávají otevřené, což napomáhá optimálnímu proudění vzduchu a přirozenému větrání.

Diváci by si mohli užívat koncerty, divadelní představení a další kulturní zážitky pandemii navzdory. Zdroj fotografie: The Vertical Theatre

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory