Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Distanční studium je pro žáky výzvou. Charita učí děti i rodiče, jak udržet krok

Foto: Oblastní charita Znojmo

On-line výuka prohloubila rozdíly mezi žáky. Ve Znojmě se tento problém rozhodli řešit pomocí doučování. Od prvního dubna tam funguje projekt Podpora vzdělávání v domácím.

Projekt pomáhá studentům znojemských škol při distanční výuce. Zaměřen je zejména na děti, které žijí v sociálně znevýhodněném prostředí nebo v rodinách, na jejichž fungování má pandemie takový dopad, který negativně ovlivňuje školní vzdělávání. Iniciativu realizuje Oblastní charita Znojmo díky finanční podpoře Města Znojma.

Účelem projektu je odstranění příčin školních neúspěchů, které vyplývají z nezvládnutí distanční výuky. „Některé děti zažívají často školní neúspěch, rodiče neumí zavádět do domácí přípravy doporučené vzdělávací postupy, neví, jak se s dětmi učit, neznají příčinu jejich neúspěchu, často na děti kladou větší nároky, než je dítě schopno naplnit; rodiče a děti jsou frustrovaní a ztrácejí motivaci a sílu. Právě na tyto rodinné podmínky reaguje tento projekt, jehož cílem je nastavit v rodinách podmínky pro distanční a on-line výuku,“ informuje Oblastní charita Znojmo na svém webu.

Distanční výuka není jednoduchá pro děti, učitele ani rodiče. Ilustrační foto: Freepik

Pracovníci charity proto pomáhají žákům i rodičům nastavit správný režim domácí školní přípravy. Dospělé učí uplatňovat adekvátní výchovné principy a předávají jim praktické rady a doporučení, jak se s dětmi učit. Ty pak dostanou konkrétní návody, jak se připravovat na vyučování, jak zvládat učivo a adaptovat se na distanční on-line vzdělávání. Pomoc je poskytovaná bezplatně, předpokladem je zájem a motivace ke změně. Projekt bude zatím realizován do konce roku 2021.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…