Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Distanční studium je pro žáky výzvou. Charita učí děti i rodiče, jak udržet krok

Foto: Oblastní charita Znojmo

On-line výuka prohloubila rozdíly mezi žáky. Ve Znojmě se tento problém rozhodli řešit pomocí doučování. Od prvního dubna tam funguje projekt Podpora vzdělávání v domácím.

Projekt pomáhá studentům znojemských škol při distanční výuce. Zaměřen je zejména na děti, které žijí v sociálně znevýhodněném prostředí nebo v rodinách, na jejichž fungování má pandemie takový dopad, který negativně ovlivňuje školní vzdělávání. Iniciativu realizuje Oblastní charita Znojmo díky finanční podpoře Města Znojma.

Účelem projektu je odstranění příčin školních neúspěchů, které vyplývají z nezvládnutí distanční výuky. „Některé děti zažívají často školní neúspěch, rodiče neumí zavádět do domácí přípravy doporučené vzdělávací postupy, neví, jak se s dětmi učit, neznají příčinu jejich neúspěchu, často na děti kladou větší nároky, než je dítě schopno naplnit; rodiče a děti jsou frustrovaní a ztrácejí motivaci a sílu. Právě na tyto rodinné podmínky reaguje tento projekt, jehož cílem je nastavit v rodinách podmínky pro distanční a on-line výuku,“ informuje Oblastní charita Znojmo na svém webu.

Distanční výuka není jednoduchá pro děti, učitele ani rodiče. Ilustrační foto: Freepik

Pracovníci charity proto pomáhají žákům i rodičům nastavit správný režim domácí školní přípravy. Dospělé učí uplatňovat adekvátní výchovné principy a předávají jim praktické rady a doporučení, jak se s dětmi učit. Ty pak dostanou konkrétní návody, jak se připravovat na vyučování, jak zvládat učivo a adaptovat se na distanční on-line vzdělávání. Pomoc je poskytovaná bezplatně, předpokladem je zájem a motivace ke změně. Projekt bude zatím realizován do konce roku 2021.

Související články

Zaručeně zlepší den

Váš mikrobiom obsahuje biliony bakterií a je jedinečný jako váš otisk prstu

EU zasahuje. Blíží se konec dovozu kávy pěstované na odlesněné půdě

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…