Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dezinformace o globálním oteplování budou regulovány. Google chystá zakázat nepravdivé reklamy

1 minuta radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Boji s klimatickými změnami, mezi který patří i větší ohleduplnost vůči životnímu prostředí, zrovna dvakrát neprospívají reklamy, v nichž je globální oteplování popíráno. Google proto bude na svých platformách tento druh inzerce blokovat. 

Cílem společnosti je zúžit prostor pro dezinformace šířené počítačovými trolly a popírači vědecky podložené teorie o změnách klimatu. Nová pravidla se začnou uplatňovat od listopadu. Výjimkou nebude ani video server YouTube, u nějž nové regule vejdou v platnost od prosince. Google o tom informoval v příspěvku na svém webu.

Společnost bude blokovat a zakazovat reklamy, kde se objeví tvrzení odporující široké shodě vědců o existenci a příčinách klimatických změn. Jedná se tak například o obsah, který globální oteplování označuje za fámu, nepodloženou teorii nebo konspiraci, a popírá souvislost mezi změnami klimatu a emisemi skleníkových plynů.

Zdroj: Ekolist, Google

Související články

Zaručeně zlepší den

Revoluce ve zdravotnictví. Vědci umí vypěstovat krev v laboratoři

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Nejlepší odstřelovače najdete v Česku. Vyhráli mezinárodní soutěž

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…