Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Letní tábory jdou s dobou. Učí děti kreativitě i ohleduplnosti k přírodě

Ilustrační foto: Depositphotos

Recyklace, kreativní využití odpadních materiálů, udržitelná móda a respekt k přírodě. Témata, která v posledních letech rezonují společností, se nyní stala i hlavním motivem příměstského tábora. Ten se pod taktovkou Nadace st. Joachim uskuteční od 2. do 6. srpna v Jáchymově. Zájemci se mohou stále hlásit.

Tábor je podle organizátorů určen pro všechny mladé designéry, kteří rádi tvoří a milují přírodu. Na táboře si vyzkouší, jak inovovat starý šatník, vytvořit oblečení z přírodnin nebo jak využívat odpadový materiál. Pod vedením zkušené lektorky Elišky Failové se seznámí se základními principy designového myšlení a naučí se některé techniky, například batiku nebo tvorbu banneroviny. Dokonce si mohou navrhnout vlastní módní kolekci.

Tvořivé chvilky střídají zážitky v přírodě. Foto: se svolením Nadace st. Joachym

Kromě tvořivých aktivit čekají děti také výlety do krušnohorské přírody. Právě úctě k přírodě a respektu k jejím zdrojům chtějí pořadatelé děti inspirovat. Bližší informace se zájemci dozví na webu nadace stjoachim.eu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vitamín D je mocný léčitel. V čem nám může pomoci pobyt na slunci?

Nový lék na cukrovku pomohl lidem shodit čtvrtinu tělesné hmotnosti

Riziko vzniku Alzheimera snižují až o 49 % omega-3 mastné kyseliny. Kde je najdeme?

NASA se chystá studovat záhadné měsíční Gruithuisen kopule

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …