Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti ohrožené chudobou dostanou v Jihomoravském kraji obědy zdarma

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Téměř dva miliony korun rozdělí vedení Jihomoravského kraje mezi místní mateřské a základní školy. Díky podpoře z Evropské unie a státního rozpočtu tak vedení bude moci zajistit bezplatnou stravu asi sedmi stovkám dětí, které jsou ohroženy chudobou. Děti získají ve škole obědy zdarma od února do června letošního roku, tedy téměř celé druhé pololetí.

Projekt nazvaný Poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou ve školách z prostředků Evropské unie a státního rozpočtu začne v Jihomoravském kraji v únoru. „Oslovili jsme všechny základní a mateřské školy v kraji, zda se chtějí do projektu zapojit. Celkem máme k dispozici téměř 1,992 milionu korun. Náš odhad je, podle oslovených ředitelů škol, že bychom mohli podpořit 659 dětí,“ vysvětlil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Celý projekt bude fungovat na jednoduchém principu. Během měsíce února posoudí úřad práce předložený seznam rodin dětí, rodiče žáka vyplní žádost o stravování zdarma a poté kraj předá peníze přímo školám. Ty finanční obnos použijí k zaplacení školních obědů pro vybrané děti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.