Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti na jazzovém koncertu? Díky českému festivalu zábavná realita

Zdroj fotografie: Mladí ladí jazz

Mladí ladí jazz. Říká vám to něco? Jde o tuzemský hudební festival, který představuje jazzové talenty i hvězdy. Jeho součástí je také unikátní vzdělávací program, jenž zprostředkuje interaktivní koncerty dětem od 3 do 10 let. A to tak, že je budou bavit.

Neumíte si představit malé dítě zaujaté jazzovým koncertem? Jazzman a držitel Grammy Oran Etkin si to představit dokázal. Je autorem unikátní metody Timbalooloo, která je založená na hravosti, příbězích i emocích. Díky ní jsou tyto koncerty vhodné pro děti už od 3 let, přestože na nich nezní žádné známé dětské písně. Posluchači se do představení aktivně zapojují a přitom si osvojují základy hudebního a kulturního světového dědictví. Česko je první zemí mimo USA, kde se tento program realizuje.

„Moje sestra je o deset let mladší, a tak jsem mohl už od dětství pozorovat myšlení a chování dětí. Později jsem je začal učit rytmus, představivost a smysl pro melodii. To vše jim je třeba vštěpovat v raném věku, ještě dříve, než ovládají řeč,“ uvedl Etkin v rozhovoru pro Český rozhlas. Pochopil také, že výklad musí postavit na příbězích a děti vede k vnímání hudby skrz fantazii.

Program se v rámci festivalu koná už pošesté, loni se do něj zapojily dva tisíce dětí. Koncerty mohou navštívit s rodiči nebo v dopoledních hodinách se školní třídou. Učitelé se mohou zúčasnit workshopu, který je s metodou blíže seznámím. Odpolední vystoupení se v dubnu uskuteční v šesti českých městech včetně Brna, Ostravy nebo Nymburka. Program celého festivalu startuje 5. dubna.

Související články

Společnost

Festival Praha žije hudbou roztančí ulice a náměstí české metropole

Společnost

Kultura se probouzí k životu. Po akci NIC fanoušci zažijí NĚCO

Společnost

Dánsko zavedlo ve školách hodiny empatie

Příroda a ekologie

Zoo Praha nabízí školám vzdělávací materiály

Zaručeně zlepší den

Za tajné sundání kondomu doživotí. Které státy aplikují tvrdé tresty?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Oslavy neberou konce. Svatomartinské víno letos trhlo rekord

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…