Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti, které tráví hodně času s prarodiči, mají lepší vztah ke stáří

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ageismus, neboli stereotypizace a diskriminace na základě věku, patří mezi nešvary současné společnosti. Co s tím? Dost možná stačí nechat děti trávit čas s jejich prarodiči. Ti pak formují jejich pohled na stárnutí a stáří jako takové.

Výsledky studie belgické univerzity v Lutychu ukázaly důležitost vztahu mezi dětmi a jejich prarodiči. Minimálně v souvislosti s vnímáním starých lidí obecně. Zjistily totiž, že respondenti, kteří v sobě měli zakořeněné stereotypy spjaté s věkem, měli často špatný vztah s vlastními prarodiči – a naopak. Do výzkumu se zapojilo přes tisíc belgických dětí ve věku 7-16 let.

Rodiče by proto měli své děti vést k pozitivnímu vztahu vůči jejich babičce a dědečkovi. Důležitá je přitom především kvalita vztahu, na frekvenci už tolik nezáleží. Takový vztah dětem zajistí i do budoucna nezkreslený pohled na stáří.

 

Zdroj: huffingtonpost.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.