Ageismus, neboli stereotypizace a diskriminace na základě věku, patří mezi nešvary současné společnosti. Co s tím? Dost možná stačí nechat děti trávit čas s jejich prarodiči. Ti pak formují jejich pohled na stárnutí a stáří jako takové.
Výsledky studie belgické univerzity v Lutychu ukázaly důležitost vztahu mezi dětmi a jejich prarodiči. Minimálně v souvislosti s vnímáním starých lidí obecně. Zjistily totiž, že respondenti, kteří v sobě měli zakořeněné stereotypy spjaté s věkem, měli často špatný vztah s vlastními prarodiči – a naopak. Do výzkumu se zapojilo přes tisíc belgických dětí ve věku 7-16 let.
Rodiče by proto měli své děti vést k pozitivnímu vztahu vůči jejich babičce a dědečkovi. Důležitá je přitom především kvalita vztahu, na frekvenci už tolik nezáleží. Takový vztah dětem zajistí i do budoucna nezkreslený pohled na stáří.
Zdroj: huffingtonpost.com
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život
Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…