Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

DEPO2015 v Plzni bude i nadále Mekkou tvořivosti

Centrum DEPO2015 bude i nadále stane místem festivalů, mezinárodní spolupráce, koncertů či propojení designu s kulturou. Zdroj: DEPO2015

Plzeňské DEPO2015, které se zaměřuje na inovace v průmyslu, a podporuje individuální tvořivost, bude pokračovat i v následujícím roce. Jeho aktivity, které s velkou pravděpodobností podpoří peníze z evropských fondů, se zaměří na děti, školy i dospělé. Finanční prostředky by mělo město Plzeň využít na rekonstrukci bývalého depa dopravních podniků, na projekty i na jeho pracovníky.

Centrum DEPO2015, které v Plzni zatím funguje osm měsíců, bude i nadále místem festivalů, mezinárodní spolupráce, koncertů či propojení designu s kulturou. „V Plzni se kultura propojila s inovacemi. DEPO2015 na mě udělalo velký dojem. Viděli jsme živou laboratoř a inkubátor, o něž mají velký zájem mladí, dospělí i děti. Je to příležitost pro výchovu nových generací, jsou tam i prostory pro koncerty, výstavy a divadlo,“ uvedla své dojmy předsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání Evropského parlamentu Sylvie Costa.

V centru kromě kulturních příležitostí vzniká také mnoho start-upů, prostřednictvím projektů se propojuje věda a mládež či zde studenti získávají podporu pro svůj talent a chuť k podnikání. Depo se tak stalo laboratoří, kde se rodí nové nápady. To oceňují i lidé z Prahy či jiných koutů České republiky, kteří začínají Plzeň vyhledávat jako kulturní centrum. Například za posledních osm měsíců ji navštívilo asi sto tisíc lidí. „To je benefit, který si musíme udržet i do budoucna a i nadále pečovat o značku evropského hlavního města kultury,“ uzavřel primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Psi, kteří za páníčka položí i život. Přečtěte si příběhy nejstatečnějších psů roku 2019

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.