Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Demonstrace měly smysl. Okolí Eiffelovky zůstane zelené

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Pařížané byli zděšení, když se doslechli, co se v jejich metropoli chystá. Tamní vedení chtělo pokácet 42 vzrostlých stromů u paty Eiffelovy věže. Lidé nebyli lhostejní a vyrazili do ulic. Díky tomu nyní zachránili život několika desítkám dřevin. Informoval o tom server Ekolist.

Stromy, z nichž jeden je přes 200 let starý, měly ustoupit nově vznikající zahradě, která je součástí příprav na olympijské hry. Ty bude Paříž hostit v roce 2024. Změna se netýkala pouze vykácení dřevin. Plán počítal také s trvalým uzavřením mostu vedoucího k Eiffelově věži pro silniční dopravu, výjimku měla tvořit veřejná doprava a cyklisté. Mělo také vzniknout několik parků a prostor příjemný pro návštěvníky. Odpůrci změn se však obávali poškození kořenového systému 208 let starého platanu. Těch se po celé Francii v roce 1814 vysázely stovky na přímý rozkaz tehdejšího panovníka Napoleona Bonaparteho. 

Jeden z nejradikálnějších odpůrců kácení Thomas Brail, zakladatel Národní skupiny pro ochranu stromů, strávil poslední týden protestu hladovkou připoutaný ke starému platanu. Demonstrace nakonec přinesly kýžený efekt a kácení stromů již není na pořadu dne.

Zdroj: Ekolist, Český rozhlas

Související články

Zaručeně zlepší den

Hit jménem kombucha – čím tak pobláznila Čechy?

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…