Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dělníci podpořili nemocnou holčičku neobvyklým způsobem

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Dvouletá dívka Vivian, která se již přes rok léčí s leukemií, tráví všechen svůj čas v izolaci v nemocnici. Trochu rozptýlení jí poskytuje kromě rodiny i výhled na protější budovu, kde dělníci staví nové nemocniční objekty. Oblíbenou činností Vivian bylo mávat si s dělníky a pozorovat je při práci. Oni jí na oplátku v jejím boji s nemocí podpořili dojemným vzkazem.

Dětská nemocnice v Missouri momentálně prochází velkou rekonstrukcí, takže pacienti mohou při dlouhém čekání pozorovat dělníky, jak na protější straně lezou po lešení a staví nové budovy. Asi nejoblíbenějším pacientem se pro dělníky stala dvouletá Vivian, která jim každý den mávala z okna. V nedávné době napsal tým dělníků na kus lešení pro Vivian vzkaz, ať se jí daří lépe a brzy se vyléčí.

„Byl to jeden z nejhezčích dnů, které Vivian poslední dobou prožila,“ řekla matka Vivian Ginger Keith. Dvouleté dívce diagnostikovali minulou zimu leukémii, a od té doby tráví svůj veškerý čas v místní nemocnici. Jelikož musí být v izolaci, pohled z okna je pro ni většinou jediným zdrojem zábavy. Dělníci tak chtěli malé slečně udělat radost a zároveň potěšit i její rodiče, kteří za ni pravidelně chodí.

Vivian s rodiči pak dělníkům odpověděla pomocí plakátu, na kterém bylo napsáno velké „Děkuji“ ilustrované obrovským fialovým srdcem. Po nějaké době, kdy se Vivian udělalo lépe, a mohla přijímat návštěvy, se za ní dělníci z protější budovy dokonce přišli podívat.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.