Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Členové iniciativy Food not Bombs v Česku potřebným rozdávají potraviny i roušky

Zdroj fotografií: Facebook Food not Bombs Praha support

Dobrovolníci ve svých aktivitách nepřestávají ani v době mimořádných opatření a nadále pomáhají potřebným. Ti z iniciativy Food not Bombs například zdarma rozdávají vegetariánské jídlo, oblečení, hygienické potřeby nebo roušky.

V Česku má spolek Food not Bombs aktuálně centra v 17 městech, kde jeho členové nejen bezdomovcům pravidelně rozdávají jídlo a další potřeby. Bezplatné potraviny, z nichž jídla vaří, dobrovolníci shánějí například z velkých skladů či obchodů, kde už jídlo není prodejné. „Tato forma recyklace jídla zjevně dokazuje, že příčina hladu není v nedostatku potravin, ale v neschopnosti distribuce – dennodenně se vyhazuje z úplně nesmyslných důvodů takové množství stravy, které by dokázalo uživit mnoho hladovějících,“ uvádí česká mutace iniciativy na svých stránkách.

Mezinárodní iniciativa Food not Bombs vznikla v roce 1988 jako forma protestu proti financování pokusů s novými zbraněmi a zvyšujícímu se počtu hladovějících a lidí bez domova. Kromě pravidla vydávání jídla všem lidem bez rozdílu patří mezi zásady iniciativy také rozhodování formou konsensu, antimilitarismus, odmítání jakékoli formy násilí a s tím související vegetariánství nebo veganství.

Související články

Rozhovor

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Inspirace

Holčička vyměnila oslavu narozenin za pomoc potřebným

Inspirace

Brno má nově svoji první veřejnou skříň a lednici

Inspirace

Aldi o Vánocích opět daruje přebytky místním charitám

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.